کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۳۷۴۶
تاریخ خبر:

جک J۷ برقی با شباهت عجیب به کیا اپتیما

روزنامه هفت صبح| در جلسه 25 مرداد هیات دولت، عباس علی‌آبادی، وزیر صمت جدید با رونمایی تعدادی از خودروهای برقی که قرار بر عرضه آنها در بازار است، روند حرکت دولت به سوی استفاده از انرژی‌های جدید به جای سوخت‌های فسیلی را شرح داد و تأکید کرد که استفاده از خودروهای برقی، امری مفید است که تمام دنیا در حال حرکت به سمت آن هستند. یکی از آن خودروها، جک J7 برقی یا همان کی‌ام‌سی J7 برقی کرمان موتور بود. خودرویی که زمان معرفی آن به بازار مشخص نیست و فعلا در حیاط هیات دولت به نمایش درآمده است.

طراحی ظاهری خودرو
بخش سپر و جلوپنجره EJ7 به علت الکتریکی بودن، با نمونه بنزینی متفاوت است و خبری از جلوپنجره‌های رایج در خودروهای بنزینی نیست. باید گفت قالب و فرم کلی بدنه جک EJ7 دقیقاً مانند J7 است و همچون برادر بنزینی، فرم کلی بدنه و خطوط روی درها و شکل سقف، تا حدودی ما را به یاد محصولات کیا و به‌خصوص کیا اپتیما می‌اندازد.البته پایگاه خبری اسب‌بخار درباره ورود این خودرو به بازار نوشته است، این خودرو احتمالاً در آینده به لوگوتایپ و فونت جدید KMC مزین خواهد شد و با نام KMC J7 EV یا همان کی‌ام‌سی J7 برقی به بازار می‌آید.

طراحی داخلی کی‌ام‌سی J7 برقی
داشبورد EJ7 از سبک طراحی Tشکل جک بهره می‌گیرد و بازیگر نقش اصلی این داشبورد، مانیتور عمودی و البته بیش از حد بزرگ آن است. کمپانی جک از این سبک طراحی داخلی Tشکل در محصول J7 ،T8pro و تا حدودی پیکاپ T9 هم استفاده کرده و در سایر محصولاتش نظیر X7 ،X6 و X8 سبک طراحی متفاوتی به کار گرفته شده است.

امکانات رفاهی و ایمنی
در زمینه امکانات رفاهی و ایمنی برای جک J7 برقی (کی‌ام‌سی جی ۷ برقی) می‌توان به مواردی نظیر ۴ یا ۶ عدد ایربگ (بسته به سطح آپشن‌های انتخابی)، کروز کنترل، دوربین عقب، سنسور پارک جلو و عقب، سقف پانوراما با قسمت بازشو، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم کنترل پایداری و کشش‌، سیستم پایش باد تایرها، سیستم تهویه اتومات یک منطقه‌ای، مانیتور، ترمز پارک برقی، اتوهلد و… اشاره کرد.

مشخصات فنی جک J7 برقی
جک EJ7 از یک موتور الکتریکی ‌‌روی محور جلو بهره می‌گیرد. حداکثر قدرت این پیشرانه معادل ۱۹۲ اسب بخار است و گشتاور آن نیز ۳۴۰ نیوتن متر اعلام شده ‌ که عدد قابل‌توجهی به نظر می‌رسد. حداکثر مسافت قابل پیمایش این خودرو با یک بار شارژ کامل، توسط کارخانه ۴۰۲ کیلومتر اعلام شده است. جک EJ7 در مدت 4/6 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد.

قیمت این سدان برقی در چین
قیمت سدان برقی کرمان موتور در بازار چین ۱۶۸ هزار و ۹۰۰ یوآن است. این رقم براساس نرخ تبدیل ارز امروز معادل یک میلیارد و ۱۴۶ میلیون و ۸۳۱ هزار تومان است.

کدخبر: ۵۳۳۷۴۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر