کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۴۵۹۱۰۳
تاریخ خبر:

Cielo‌؛ مازراتی جدید سنگین وزن آمد

روزنامه هفت صبح | مازراتی نسخه کانورتیبل ابرخودرو موتور وسط MC20 را با نام سیلو Cielo رونمایی کرده است. Cielo در زبان ایتالیایی به معنای آسمان بوده و انتخاب این نام برای مازراتی MC20 سیلو Cielo کانورتیبل کاملا مناسب و جذاب به نظر می‌رسد.سقف هاردتاپ مازراتی MC20 Cielo سیلو طی ۱۲ ثانیه تنها با فشردن یک کلید در فضای عقب این خودرو جمع می‌شود. همچنین قسمت شیشه‌ای سقف مازراتی MC20 Cielo نیز تنها با فشردن یک کلید از حالت شفاف به مات تبدیل می‌شود.

در گذشته نسخه‌های قدیمی تر سقف شیشه‌ای با قابلیت مات شدن را در خودروهایی مانند مرسدس بنز SL و مک لارن ۷۲۰S اسپایدر مشاهده کرده بودیم. ولی سقف شیشه‌ای مازراتی MC20 Cielo سیلو به حالت کاملا مات تغییر پیدا می‌کند که عملکرد آن دقیقا مشابه با سانروف شیشه‌ای پورشه تایکان با قابلیت کنترل نور عبوری از شیشه است.

مازراتی اظهار کرده میزان کدر بودن سقف شیشه‌ای MC20 سیلو Cielo بین دماهای منفی ۳۰ تا مثبت ۸۵ درجه سانتی‌گراد به طور خودکار هم تغییر می‌کند. زمانی که سقف مازراتی MC20 Cielo سیلو را جمع کنید، این سقف زیر یک پنل جدید در عقب مخفی می‌شود. این بدان معناست که دیگر امکان مشاهده موتور ۳ لیتری شش سیلندر V شکل دو توربوشارژ Nettuno را از زیر پنل شیشه‌ای که برای نسخه کوپه MC20 نصب شده ندارید!

مشخصات فنی مازراتی MC20 Cielo سیلو
نسخه کابریولت مازراتی MC20 نسبت به مدل کوپه به دلیل اضافه شدن تجهیزات مربوط به باز و بسته کردن سقف مقداری سنگین‌تر شده است. مازراتی تمام تلاش خود را در خصوص به حداقل رساندن میزان این افزایش وزن کرده و حال MC20 Cielo سیلو تنها ۶۵ کیلوگرم نسبت به مدل کوپه سنگین‌تر بوده و دارای وزن خالصی معادل ۱۵۴۰ کیلوگرم است. مازراتی MC20 Cielo دارای همان موتور ۳ لیتری شش سیلندر دو توربوشارژ Nettuno بوده که قادر به تولید ۶۳۰ اسب بخار و ۷۳۰ نیوتن متر گشتاور است.

این نیرو توسط یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. نسخه کابریولت مازراتی MC20 قادر است طی ۳ ثانیه از حالت سکون به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد که ۰٫۱ ثانیه نسبت به مدل کوپه کندتر شده و طی ۹٫۲ ثانیه از حالت سکون به مرز ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که ۰٫۴ ثانیه کندتر شده است. مازراتی اظهار کرده که نهایت سرعت قابل پیمایش MC20 Cielo بیش از ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت است.

این در حالیست که در خصوص نسخه کوپه اظهار کرده بود سرعت آن بیشتر از ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت است. تنها چیزی که بین نسخه کوپه و کابریولت مازراتی MC20 مشترک بوده، فضای بار جلو و عقب است. مازراتی MC20 در جلو ۵۰ لیتر و در عقب ۱۰۰ لیتر فضای بار دارد که رقم مناسبی برای یک ابرخودرو محسوب می‌شود.

به‌روزرسانی مازراتی MC20 برای مدل ۲۰۲۳
مازراتی همزمان با معرفی نسخه Cielo سیلو ابرخودرو MC20، به‌روزرسانی‌هایی را برای مدل ۲۰۲۳ این خودرو نیز اجرا کرده که شامل رینگ‌های آلیاژی با دیزاین جدید، رینگ‌های آپشنال کربنی سبک وزن با ۳۰ کیلوگرم وزن کمتر، غربیلک فرمان با تودوزی جیر آلکانتارا به صورت استاندارد و کربنی به صورت آپشنال و همچنین امکان تنظیم ستون فرمان به صورت الکترونیکی هستند.

مازراتی همچنین کلید دورانی تنظیم مد رانندگی MC20 را برای مدل ۲۰۲۳ به‌روزرسانی کرده که حال به صورت یک پد لمسی در مرکز کنسول وسط قرار دارد. این نمایشگر پنج مد رانندگی را شامل خیس، GT، اسپرت، کورسا و ESC خاموش را به نمایش می‌گذارد که امکان انتخاب هر یک از این حالات وجود دارد.

کدخبر: ۴۵۹۱۰۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر