کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۴۶۹۹۴
تاریخ خبر:

برتری استقلال در بازی با تراکتور و گلزنی گوستاوو بلانکو

برتری استقلال در بازی با تراکتور و گلزنی گوستاوو بلانکو

استقلال در هفته دهم لیگ برتر فوتبال با نتیجه دو بر صفر تراکتور را شکست داد تا ضمن تثبیت موقعیت خود در صدر جدول، اولین پیروزی مقابل مدعیان لیگ را جشن بگیرد.

برتری امروز باعث شد استقلال ۲۲ امتیازی شده و جایگاهش در رده نخست جدول رده‌بندی لیگ برتر را محکم کند. تراکتور هم موقتا با ۱۵ امتیاز در رده چهارم باقی ماند.

بازی به شکل عجیبی و به دلیل مشکل برق، پس از گذشت چند دقیقه از بازی پخش شد که در همین زمان آبی ها فرصت خوبی را از دست دادند و پورحمیدی توپ را از زیر تیر بیرون کشید. در ادامه تراکتور یک فرصت بسیار ایده آل را از دست داد. حسینی از دروازه خارج شد و پاسی که برای نادری ارسال شده بود را به شکل بدی دفع کرد و توپ برابر عارف رستمی قرار گرفت ولی ضربه او بدتر بود و توپ از کنار دروازه خالی به بیرون رفت.

در ادامه استقلال یک موقعیت طلایی را از دست داد. روی اشتباه خیمنز و در ادامه تکل ناقص صفا هادی، توپ به مهرداد محمدی رسید و این بازیکن قصد داشت تا آرش رضاوند را برابر دروازه با پورحمیدی تک به تک کند ولی پاس مهرداد خیلی کم جان بود و عارف آقاسی با یک تکل از پشت سر رضاوند، توپ را راهی کرنر کرد.

شاگردان جواد نکونام روی همین کرنر به گل رسیدند. ارسال مهدی پور در تیر یک به ایمان سلیمی رسید و این بازیکن با ضربه سر توانست توپ را به تور دروازه حریف بچسباند و آبی ها را پیش بیندازد. استقلال در دقایق پایانی نیز فرصت خوبی داشت که روی اشتباه عجیب و تعلل جلالی و حامدی فر، فرصت چهار به دو از دست رفت.

استقلال در همان شروع نیمه دوم به گل رسید. ارسال جلالی در تیر دوم به بلانکو رسید. ضربه سر مهاجم آرژانتینی به بخش داخلی تیرک عمودی برخورد کرد و وارد دروازه شد. پورحمیدی تلاش کرد تا از ورود توپ به دروازه جلوگیری کند ولی با عبور توپ از خط دروازه، کمک داور به سمت مرکز زمین حرکت کرد و داور نیز گل اعلام کرد.

شاگردان نکونام می توانستند به گل دوم نیز برسند. ارسال کرنر مهدی پور را محمدی با ضربه سر روانه دروازه حریف کرد که پورحمیدی نتوانست این توپ را یک ضرب مهار کند و در برگشت نیز روزبه چشمی در مقابل دروازه از ضربه ریباند استفاده ای نبرد.

در ادامه واگنین و عبدی با ضرباتی دروازه استقلال را تهدید کردند. شوت گوستاوو از پشت محوطه جریمه زده شد که شوت او از کنار تیرک به بیرون رفت و ضربه عبدی نیز از بالای دروازه راهی اوت شد. تبریزی ها در دقیقه 80 موقعیت مسلم گلزنی را از دست دادند. توپ در دهانه دروازه به سیامک نعمتی رسید که ضربه قیچی برگردان او با اختلاف کمی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

در آخرین ثانیه بازی نیز شوت محکم و زمینی گوستاوو واگنین را حسینی به زحمت دور کرد و بازی با پیروزی دو بر صفر استقلال به پایان رسید تا شاگردان نکونام سه امتیاز مهم را با ثبت کلین شیت به دست بیاورند.

کدخبر: ۵۴۶۹۹۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر