کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۰۲۶۸۳
تاریخ خبر:

تماشا کنید | خلاصه بازی حساس اورتون و آرسنال

اورتون امروز در اولین دیداری که تحت هدایت شان دایش برگزار کرد، توانست آرسنال صدرنشین را یک بر صفر شکست دهد و اجازه نداد توپچی‌ها به سومین برد متوالی خود در لیگ برتر دست یابند.

اورتون انگیزه‌های بالایی برای این بازی داشت و در نیمه اول تیم بهتر زمین بود. این یکی از بدترین فصول تاریخ اورتون است و قبل از این بازی در رده نوزدهم قرار داشتند. اورتون که بازی را هجومی شروع کرده بود در دقیقه 10 می‌توانست به گل اول برسد ولی ارسال مک نیل قبل از اینکه در دهانه دروازه به کالورت لوین برسد، توسط رمزدیل مهار شد.

12 دقیقه بعد روی سه کرنر پیاپی اورتون بسیار خطرناک ظاهر شد و در یکی از آن‌ها ضربه اونانا با اختلافی اندک به بیرون رفت. در دقیقه 30 اولین موقعیت جدی آرسنال توسط انکتیا خلق شد، اما ضربه این بازیکن در موقعیتی بسیار عالی به آسمان زده شد. کمی بعد پاس اونانا برای کالورت لوین، بهترین موقعیت را برای گلزنی اورتون ایجاد کرد، اما توپ با فاصله‌ای اندک به بیرون رفت.

در دقیقه 39 بازی ضربه ساکا می‌رفت در گوشه دروازه اورتون آرام بگیرد، اما کودی در شرایطی که توپ از پیکفورد هم عبور کرده بود، روی خط، توپ را بیرون کشید. در ثانیه‌های پایانی هم ضربه سر کالورت لوین با اختلافی کم به بیرون رفت تا نیمه نخست بدون گل تمام شود.

اورتون که ریتم هجومی خود در نیمه دوم را نیز ادامه داده بود، در دقیقه 60 مزد برتری‌اش را گرفت و به گل رسید. روی کرنری که ایووبی گرفته بود و ارسال مک نیل، تارکوفسکی با ضربه سر موفق شد قفل دروازه صدرنشین را باز کند و اورتون یک بر صفر پیش بیفتد.

آرسنال پس از دریافت گل یکپارچه حمله شد و بازی را در اختیار گرفت. میکل آرتتا، تروسارد و جورجینیو را به زمین فرستاد تا روند بازی را تغییر دهند. مارتین اودگارد در دقیقه 67 وارد محوطه جریمه شد و در حالی که به نظر می‌رسید گل تساوی را خواهد زد، کودی قبل از اینکه ستاره نروژی کاری انجام دهد، او را متوقف کرد.

در دقیقه 79 شوت تروسارد قدرت لازم را نداشت و توپ در اختیار پیکفورد قرار گرفت. در دقیقه 91 بازی شوت زینچنکو با اختلافی کم راهی اوت شد تا نتیجه بازی همان یک بر صفر بماند. در نهایت این بازی یک بر صفر به سود اورتون تمام شد و تافی‌ها با 18 امتیاز موقتاً به رتبه هفدهم صعود کردند. در صورت پیروزی سیتی برابر تاتنهام در بازی فردا، فاصله سیتی با آرسنال به دو امتیاز کاهش خواهد یافت.

کدخبر: ۵۰۲۶۸۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر