کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۴۹۵۶۷۵
تاریخ خبر:

ببینید | خلاصه بازی استقلال و صنعت‌ نفت آبادان

استقلال با پیروزی یک‌ بر صفر در خانه صنعت نفت‌ آبادان و کسب سه‌امتیاز، به سمت صدر جدول رده‌بندی خیر برداشت. البته این برد ارزان به‌دست نیامد چون سه بازیکن استقلال با دریافت کارت زرد، بازی هفته آینده، مقابل مس رفسنجان را از دست دادند.

گل پیروزی استقلال در فاصله هفت دقیقه مانده به پایان مسابقه و از روی نقطه پنالتی به‌ثمر رسید. تصمیمی که زردپوشان آبادانی نتوانستند با آن کنار بیایند و باعث شد جو ورزشگاه حتی پس از به‌صدا درآمدن سوت علیه داور باشد. استقلال با کسب سه امتیاز بازی، اندوخته خود به 26 رساند و تنها به‌خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رتبه دوم قرار گرفت اما اگر گل‌گهر مسابقه معوقه خود با آلومینیوم اراک را با پیروزی پشت‌سر بگذارد، استقلال و پرسپولیس باید صدر جدول را به سیرجانی‌‌ها بدهند

شرح گل:
صنعت نفت آبادان صفر - استقلال یک (86- کوین یامگا) کوین یامگا پشت ضربه پنالتی ایستاد و توانست با یک مکث لحظه آخری، گروسیان را فریب دهد و توپ را به گوشه دروازه بفرستد و گل اول استقلال را به ثمر برساند.

لحظات حساس:

دقیقه ۱۹: سعید مهری پس از ورود به محوطه جریمه نفت از سمت چپ پس از تکل نصاری روی زمین افتاد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و به دلیل شبیه‌سازی هافبک آبی‌ها را با کارت زرد جریمه کرد.

دقیقه ۲۲: استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و مهدی‌پور پشت توپ ایستاد. ارسال تند و تیز مهدی‌پور از سمت چپ را گروسیان با حضوری به موقع دفع کرد و مانع گلزنی آبی‌ها شد.

دقیقه ۲۷: نفت آبادان صاحب یک ضربه کرنر شد و ارسال بازیکن این تیم را سید حسین حسینی به سختی دفع کرد.

دقیقه ۳۴: نفتی‌ها در سمت چپ محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند اما ارسال آن‌ها به محوطه شش قدم را حسینی به خوبی توانست دور کند.

دقیقه ۴۴: بازیکنان نفت پشت محوطه جریمه صاحب توپ شدند و شلیک ممی‌زاده را حسینی با تسلط کامل در اختیار گرفت.

دقیقه ۲+۴۵: نفتی‌ها در سمت راست زمین صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و حکیم نصاری مستقیما دروازه استقلال را هدف قرار داد اما شلیک او را سید حسین حسینی در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۵: حرکت تکنیکی قایدی از سمت راست منجر به ارسال زمینی و عرضی این بازیکن به محوطه شش قدم شد اما گروسیان پیش از مطهری توپ را جمع کرد.

دقیقه ۶۲: ضد حمله سه‌نفره آبی‌ها با مطهری و قایدی و محبی آغاز شد و ارسلان پس از جا گذاشتن مدافع نفت توپ را به محبی در سمت چپ سپرد و محبی هم پس از دریبل مدافع نفت توسط قنبری پشت محوطه جریمه سرنگون شد.

دقیقه ۶۵: استقلال چسبیده به محوطه جریمه در سمت چپ صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و مهدی مهدی‌پور پشت توپ ایستاد. ضربه مهدی‌پور به زیبای با عبور از دیوار دفاعی نفت در آستانه ورود به دروازه این تیم بود که طیبی توپ را از روی خط برگرداند.

دقیقه ۷۸: حرکت تیمی نفتی‌ها در سمت چپ جواب داد و ممی زاده پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد اما شوت او با اختلاف از بالای دروازه استقلال بیرون رفت.

دقیقه ۸۲: توپ ربایی شهباززاده در میانه زمین منجر به حمله استقلالی‌ها شد و پس از یک و دوی موفق سجاد با قایدی توپ به آرمان رسید و با تکل مدافع نفت، مهاجم آبی‌ها سرنگون شد و داور اعلام پنالتی کرد.

دقیقه ۹۵: نفت در آخرین ثانیه‌های بازی صاحب یک ضربه کرنر شد و گروسیان، دروازه‌بان نفت هم برای استفاده از این موقعیت پیش کشید اما استقلالی‌ها موفق به دور کردن توپ شدند.

کدخبر: ۴۹۵۶۷۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر