کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۲۵۶۳
تاریخ خبر:

عادل فردوسی‌پور،‌ ورژن ۱۴۰۳ / نظر مخالفان و موافقان رویکرد برنامه فوتبال ۳۶۰

عادل فردوسی‌پور،‌ ورژن ۱۴۰۳ / نظر مخالفان و موافقان رویکرد برنامه فوتبال ۳۶۰

نظر مخالفان و موافقان ویژه‌ برنامه فوتبال‌ 360 درباره ‌رویه‌ای که‌ فردوسی‌پور در دعوت از چهره‌های مطرح اتخاذ کرده

هفت صبح| پخش ویژه‌ برنامه فوتبال‌360 همزمان با جام ملت‌های اروپا 2024 عادل فردوسی‌پور را بار دیگر در کانون توجهات قرار داده است. یکی از نکات پررنگ درباره این مجری و برنامه‌ساز، رویه‌ای است که در دعوت از چهره‌های مطرح اتخاذ کرده.

 

منظر اول: نظر مخالف

 مخالفان می‌گویند عادل فردوسی‌پور باید همانی باشد که نود را تهیه و اجرا می‌کرد و هدف اصلی‌اش تحلیل متن و فرامتن فوتبال بود. مثلا ورزش مدیا نوشته: «ستاره سلبریتی‌زده این روزها که همه وقتش را صرف خوش‌باشی با سوپراستارها می‌کند، جعلی‌ترین نسخه از آن جوان موفرفری است که 25 سال پیش برنامه آوانگارد نود را ساخت تا نور روی تاریکی‌ها بیندازد. نه؛ حالا دیگر چیزی از آن عادل باقی نمانده.

 

مردی که زمانی به صفایی فراهانی و علی کریمی و محمد دادکان تریبون می‌داد و با گوشه رینگ بردن پروین و قلعه‌نویی علیه سنت می‌شورید، سالیان سال است که از آن سودا فارغ شده و سرگرم شب‌نشینی با سلبریتی‌های رنگارنگ است؛ از ترک موتور همایون شجریان پایین می‌آید و سراغ پینگ‌پنگ با رضا گوچی می‌رود، از مصاحبت رامبد جوان فارغ می‌شود و به پیشواز مهدی پاکدل و رعنا آزادی‌ور می‌رود.» 

 

منظر اول: نظر موافق

برعکس عده‌ای که عادل فردوسی‌پور را سلبریتی‌زده لقب می‌دهند‌، برخی نظری عکس دارند. در لابه‌لای کامنت‌ها می‌توان به این نکته پی برد که فردوسی‌پور برای نگه داشتن مخاطب در فضای وب، ناگزیر از اتخاذ چنین شیوه‌ای است. حتی اشاره شده که خیلی‌ها نه فقط برای پول بلکه به اعتبار عادل در برنامه زنده فوتبال 360 حاضر می‌شوند؛ مثل رعنا آزادی‌ور که اصولا سخت تن به مصاحبه می‌دهد.

 

راستش ما هم همان عادل دوران نود را می‌پسندیم اما برنامه‌ای چون فوتبال 360 را یک تنوع برای او و مخاطبان می‌دانیم. امیدواریم با پایان مسابقات یورو او همان برنامه‌سازی بشود که باید.

 

ضمنا از یاد نبریم که فردوسی‌پور چندی پیش با ویدئوکست فوتبال 360 پرونده فساد در فوتبال را واکاوی کرد و جریان آفرید. تازه در همین ویژه‌برنامه یورو، سراغ متخصصان هم می‌رود.

 

 

کدخبر: ۵۶۲۵۶۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر
 
 • مهدی

  عادل فقط عادل
  نود را در نود می‌خواست فوتبال ۳۶۰ را در فوتبال ۳۶۰
  قرار نیست یکی باشد
  واقعا فعال وواقعا دوست داشتی

 • سید

  دلمون برا گزارش فوتبالت ی ذره شده بخدا ک اش برمیگشتی و زنده میشد صدای عادل

 • محمد امینی

  دوستت داریم عادل خان امید وارم هر جا هستی موفق باشی

 • ناشناس

  عادل فردسی پور بهترینه بهترین

 • محمد طاها طحانی

  تورنومنتی به بزرگی یورو که هر چهار سال ا ست برای مخاطب عام که هدف این ویژه برنامه فوتبال ۳۶۰ است باید لذت بخش سرگرم کننده و آموزنده باشد که عادل خان با آوردن سلب ریتی ها و کارشناسان واقعی مثل آرش و پویا ن نه مثل کارشناسان صدا سیما که کلا در حا شیه هستند بهترین زمینه را فراهم کرده!!! بعد از اتمام زمان کوتاه یورو قطعا عادل ب ه سراغ فساد خواهد رفت من که به شخصه دیدن فوتبال ۳۶۰ رو علی رقم هزینه اینترنت و ف یلترشکن به دیدن کارشناسی شبکه ۳ ترجیح می دهم