کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۱۳۹۰
تاریخ خبر:

انیمیشن Inside out ۲ پرفروش‌ترین فیلم ۲۰۲۴ شد

انیمیشن Inside out 2 پرفروش‌ترین فیلم 2024 شد

انیمیشن «Inside Out ۲» کمپانی دیزنی تنها هشت روز پس از آغاز اکران به رکورد فروش جهانی سینما در سال ۲۰۲۴ رسید

قسمت جدید از انیمیشن «Inside Out ۲» محصول استودیو پیکسار کمپانی دیزنی با عبور از دنباله فیلم «تلماسه»، عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران شده در سینماهای آمریکا در سال ۲۰۲۴ را به نام خود ثبت کرد.

 انیمیشن «Inside Out ۲» تنها هشت روز پس از آغاز اکران با فروش ۲۸۳ میلیون دلاری با عبور از فروش دنباله فیلم «تلماسه» (۲۸۲ میلیون دلار)،  پرفروش‌ترین فیلم ۲۰۲۴ در گیشه آمریکای شمالی شد.

همچنین فروش این انیمیشن در سطح جهانی نیز از مرز نیم میلیارد دلار عبور کرده است و پیش‌بینی می‌شود آخر هفته جدید میلادی را با فروش ۶۵۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار به پایان برساند و در آستانه رسیدن به رکورد فروش جهانی سینما در سال ۲۰۲۴ قرار گیرد.

در حال حاضر «تلماسه ۲» با فروش ۷۱۱.۸ میلیون دلاری، پرفروش ترین فیلم سال در گیشه جهانی سینما در سال ۲۰۲۴ است.

 

این انیمیشن نقدهای درخشانی نیز به دست آورده و در حال حاضر با امتیاز ۹۳ درصد از منتقدان در میان پنج فیلم برتر پیکسار در وب‌سایت راتن تومیتوز قرار دارد. این فیلم همچنین امتیاز سینمایی A را از «CinemaScore» کسب کرده است.

قسمت دوم انیمیشن «Inside Out» را «کلسی مان» کارگردانی کرده و تهیه‌کنندگی آن را نیز «مارک نیلسن» با فیلمنامه ای از«مگ لفاوه» بر عهده دارد. «امی پولر»، «فیلیس اسمیت»، «لوئیس بلک»، «تونی هیل»، «لیزا لاپیرا» و «مایا هاوک» از صداپیشگان انیمیشن جدید استودیو پیکسار کمپانی دیزنی هستند.

قسمت نخست این انیمیشن در سال ۲۰۱۵ به کارگردانی «پیت داکتر» منتشر شد و علاوه بر فروش جهانی ۸۵۸ میلیون دلاری، موفق به کسب جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند ۲۰۱۶ شد.

 
 
 

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۶۱۳۹۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر