کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۲۳۴
تاریخ خبر:

ببینید | جواب منفی انسیه خزعلی جنجال به پا کرد

ببینید | جواب منفی انسیه خزعلی جنجال به پا کرد

دعوای دانشگاه تهران و معاونت زنان ریاست جمهوری بالا گرفت

روز چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه جاری، دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران با حضور انسیه خزعلی، معاون امور زنان رئیس جمهور افتتاح شد. محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در این مراسم با اعطای حکمی، انسیه خزعلی را به عنوان عضو وابسته هیأت علمی و عضو هیأت اجرایی جذب هیأت علمی دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران معرفی و منصوب کرد. رئیس دانشگاه تهران، همچنین جمیله علم الهدی، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و همسر رئیس جمهور را به عنوان عضو دیگر هیأت اجرایی جذب هیأت علمی دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران معرفی کرد. خزعلی اما در واکنش به این حکم گفته بود: «من هیچ مسئولیتی را اگر نتوانم کار کنم، قبول نمی‌کنم.»

ماجرای تفاهم‌نامه‌ای که لغو شد

به گزارش اقتصادنیوز، چند روز پس از اینکه دعوت دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران از انسیه خزعلی برای عضویت در شورای راهبردی و همکاری با این دانشکده به عنوان هیات علمی وابسته با مخالفت خزعلی مواجه شد، حالا خبر تصمیم دانشگاه تهران برای لغو تفاهم‌نامه‌ای که با این معاونت داشت، منتشر شد. این موضوع همچنین به صورت رسمی در پایگاه اطلاع رسانی دولت، در معرض دید عموم قرار گرفت.

 

هدف از راه اندازی دانشکده علوم خانواده چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز، لغو تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهور در حالی صورت گرفت که در روزهای اخیر، اخبار دانشکده علوم خانواده و شکل‌گیری شورای راهبردی این دانشکده تازه تاسیس با حضور شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مرتبط با ماموریت‌های این دانشکده، بازنشر قابل توجهی در رسانه‌ها داشت.

 

نپذیرفتن عضویت در شورای راهبردی و عضویت هیات علمی وابسته دانشکده علوم خانواده از سوی انسیه خزعلی در حالی صورت گرفت که حمایت از برنامه‌ها و طرح‌های دانشگاه در جهت اهداف و راهبردهای سیاست‌های کلی نظام در حوزه زن و خانواده، همکاری و مشارکت در زمینه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طرفین و مشارکت در راه‌اندازی دانشکده علوم خانواده از جمله اهداف و محورهای همکاری مشترک در این تفاهم‌نامه بود.

 

فاطمه یزدیان، رییس دانشکده علوم خانواده دانشگاه تهران در نامه اعلام لغو تفاهم‌نامه دانشگاه تهران و معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور، از اجرا نشدن تعهدات معاونت امور زنان و خانواده به عنوان دلیل خاتمه دادن به این تفاهم‌نامه سه ساله نام برده است. تفاهم‌نامه فی‌مابین رییس دانشگاه تهران و معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور، ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ منعقد شده بود.

منبع: اقتصادنیوز
کدخبر: ۵۵۸۲۳۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر