کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۸۱۱
تاریخ خبر:

شفاف‌سازی قوه‌قضاییه درباره شکایت از مقامات دولتی و حکومتی

شفاف‌سازی قوه‌قضاییه درباره شکایت از مقامات دولتی و حکومتی

قوه قضاییه به خبر منتشر شده درباره خودداری و منع ثبت شکایت مردم عادی از مقامات دولتی واکنش نشان داد

عصر امروز خبری با تیتر  مصوبه منع شکایت از مقامات دولتی و حکومتی منتشر شد و حتی چهره‌ای مثل عباس عبدی را وادار کرد واکنش نشان دهند. از همان اول ماجرا مشکوک به‌نظر می‌رسید تا اینکه...

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی انتشار نامه اداری مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه در فضای مجازی و ادعای ممنوعیت ارسال اظهارنامه به مقامات دولتی لازم به توضیح است که اظهار به معنای اطلاع مطلبی به فرد دیگر است. در سال‌های اخیر برخی افراد به‌منظور ارسال و رساندن درخواست‌های شخصی خود به مقامات دولتی به جای مراجعه به روابط عمومی‌ها و ثبت نامه اداری، اقدام به ارسال اظهارنامه کرده‌اند.

با الکترونیکی شدن فرایند ارسال اظهارنامه این موضوع نیز افزایش یافته است و بعضا افراد در قالب ارسال اظهارنامه به مسئولان دولتی، درخواست شخصی خود را مطرح می‌کنند. ارسال درخواست‌های شخصی به مقامات دولتی، فرایند حقوقی محسوب نمی‌شود و باید از طریق روابط عمومی دستگاه انجام شود. همچنین دستورالعمل ممنوعیت ارسال اظهارنامه به مقامات دولتی موضوع جدیدی نیست و این اقدام از سال ۹۲ در حال اجرا بوده است. کمافی سابق امکان شکایت، ثبت دادخواست و انجام تمام عملیات حقوقی علیه مقامات دولتی وجود دارد.

کدخبر: ۵۵۶۸۱۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر