کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۷۱۶
تاریخ خبر:

عینک واقعیت افزوده جدید گوگل همه جا را می‌بیند؟

عینک واقعیت افزوده جدید گوگل همه جا را می‌بیند؟

نمایش چند ثانیه‌ای یک عینک واقعیت افزوده ‌‌توجهات را به خود جلب کرد

در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل که امشب در حال برگزاری است، نمایش چند ثانیه‌ای یک عینک واقعیت افزوده در یکی از ویدئوهای تبلیغاتی این شرکت توجهات را به خود جلب کرد.‌ در ویدئویی که نشان‌دهنده مهارت برنامه جدید پروژه آسترا(Project Astra) بود، فردی که نمایش می‌داد از هوش مصنوعی جمینای(Gemini) پرسید: یادت هست عینک من را کجا دیدی؟ هوش مصنوعی به طرز چشمگیری پاسخ داد: بله، به یاد دارم. عینک شما روی میز نزدیک یک سیب قرمز قرار داشت، با وجود اینکه شیء گفته شده در هنگام پرسیدن سوال واقعا در معرض دید نبود. این به این دلیل بود که عینک دارای دوربین و نوعی رابط بصری بود.

سپس کاربر عینک‌ خود را برداشت و روی میز گذاشت و به پرسیدن سؤالات بیشتر از هوش مصنوعی درباره چیزهایی که به آن نگاه می‌کرد، ادامه داد. واضح است که یک دوربین روی دستگاه وجود دارد که به آن کمک می‌کند تا محیط اطراف را ببیند و نوعی تصویر نشان داده شد که به شکل موج حرکت می‌کرد تا نشان دهد که هوش مصنوعی در حال گوش دادن است.

این عینک زیرنویس‌های روی صفحه را با صدای بلند برای کاربر می‌خواند. این یعنی حداقل یک میکروفون و بلندگو داخل آن به همراه نوعی پردازنده و باتری برای تامین انرژی کلی آن وجود دارد.

با اینکه نگاهی کوتاه به این پوشیدنی داشتیم، اما از همین چند ثانیه‌ که در معرض دید بود، چند چیز مشخص بود. این عینک یک قاب(فریم) مشکی ساده دارد و اصلا شبیه به عینک گوگل نبود. ضمن اینکه چندان حجیم به نظر نمی‌رسید.

البته گوگل این عینک در رویداد I/O به طور رسمی معرفی نکرد، بلکه تنها چند ثانیه در یک ویدئو در این مراسم دیده شد.

 

منبع: ایسنا
کدخبر: ۵۵۸۷۱۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر