کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۱۶۵۵
تاریخ خبر:

پایان همکاری ۲۰ ساله راسل کلارک با شرکت اپل

پایان همکاری 20 ساله راسل کلارک با شرکت اپل

طراح ارشد اپل که نقش مهمی در ساخت آی‌مک، آیپد نانو، مک‌بوک پرو و مک‌بوک Air داشت، به همکاری ۲۰ ساله خود پایان داد

راسل کلارک نزدیک به ۲۰ سال در اپل کار کرده و حالا به پایان راه رسیده است. او در ماه اکتبر (مهر و آبان) جایگاه شغلی خود را ترک کرد و اکنون قصد دارد به شرکت فناوری فضایی Vast ملحق شود.

راسل کلارک به‌دلیل همکاری نزدیک با جانی آیو در طراحی بسیاری از محصولات مهم مانند آی مک، آیپد نانو، مک بوک پرو و مک بوک ایر نقش داشت. او همچنین در توسعه‌ی بسیاری از مدل‌های گوشی آیفون و تبلت آیپد شرکت کرد. نام راسل کلارک در بیش از ۱۰۰۰ سند ثبت اختراع اپل ذکر شده است.

قبل از اپل، راسل کلارک استودیوی طراحی خود را داشت که به مشتریان بزرگی مانند نایکی و سواچ خدمات ارائه می‌داد. اکنون کار او در Vast این است که به‌عنوان مشاور برای کمک به شرکت در ساخت تیم طراحی صنعتی خود خدمت کند و علاوه بر آن بینش‌های ارزشمند در مورد تمام جنبه‌های طراحی صنعتی در شرکت ارائه دهد.

گفته شده راسل کلارک اپل را ترک کرد تا پروژه‌های پرشور را دنبال کند. این موضوع در مورد بسیاری دیگر از طراحان مهم اپل مانند خود جانی آیو نیز صادق بود که در سال ۲۰۱۹ اپل را ترک کرد و شرکت طراحی خود به نام LoveFrom را بنیان‌گذاری کرد. در سال ۲۰۲۲، جانشین آیو نیز شرکت را ترک کرد.

منابع ناشناس به بلومبرگ گفتند که تانگ تان، معاون فعلی طراحی محصولات اپل، در ماه فوریه (بهمن و اسفند) شرکت را ترک خواهد کرد. در اپل، تان به دلیل کمک به تبدیل ایرپاد و اپل واچ به «محرک‌های اصلی رشد» برای شرکت معروف شد. با توجه به تحولات چند سال‌ اخیر، به نظر می‌رسد که مسائل زیادی در بخش طراحی اپل در حال اتفاق است. اپل هنوز درباره‌ی جدایی راسل کلارک اظهار نظری نکرده است.

کدخبر: ۵۵۱۶۵۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر