کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۰۸۴۷۳
تاریخ خبر:

کپی ویژگی جذاب آیفون در اندروید ۱۴

گجت‌نیوز نوشت: نسخه جدید توسعه‌دهندگان اندروید ۱۴ به تازگی منتشر شد و نشان داد گوگل یکی از قابلیت های جذاب سیستم عامل اپل یعنی، iOS را به Android 14 آورده است. این ویژگی کوچک می‌تواند کار کاربران را راحت‌تر کند.

چندی پیش دومین نسخه از ورژن مخصوص توسعه‌دهندگان اندروید ۱۴ منتشر شد. این نسخه از سیستم عامل اندروید، در کنار ویژگی‌های جدیدی که گوگل برای کاربران تدارک دیده، یک قابلیت کوچک اما کاربردی نیز اضافه شده که استفاده از سیستم عامل اندروید را ساده‌تر می‌کند.

قابلیت جدید اندروید ۱۴ در نسخه توسعه‌دهندگان
برای مدت‌ها سیستم عامل های آی او اس اپل و ویندوز مایکروسافت، به کاربران این امکان را می‌دادند تا بدون نیاز به زدن اینتر یا گزینه تایید، در صورت درست زدن پسوورد گوشی خود را آنلاک کنند. این قابلیت کاربردی تا پیش از اندروید ۱۴، به صورت رسمی در اندروید وجود نداشت و تنها با استفاده از کاستوم رام‌ها یا رابط کاربری برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، دسترسی به آن ممکن می‌شد.

با این وجود حالا گوگل قابلیت تایید پسورد بدون نیاز به زدن کلید OK را به اندروید اضافه کرده است. در سیستم عامل آی او اس پین های شش کلمه‌ای بدون نیاز به زدن اینتر تایید می‌شدند و در صورت نیاز به امنیت بیشتر، کاربران می‌توانستند سراغ انتخاب یک پسورد به جای پین بروند.

اگر شما هم جزو کاربران سیستم عامل اندروید هستید، احتمالا می‌دانید که پین لاک اسکرین شما باید حداقل چهار رقمی باشد. ظاهرا در اندروید ۱۴، در صورتی که می‌خواهید بدون نیاز به زدن دکمه تایید گوشی شما با زدن پسورد آنلاک شود، به یک پسورد حداقل شش رقمی نیاز خواهید داشت.

با این که تایید پسورد بدون نیاز به زدن دکمه تایید می‌تواند امنیت گوشی شما را پایین بیاورد اما می‌توانید با انتخاب یک پین طولانی‌تر، این مشکل را حل کنید. خوب است بدانید قابلیت جدید سیستم عامل اندروید ۱۴ هنوز به صورت کامل و بی‌نقص اجرا نمی‌شود اما احتمالا در نسخه‌های بعدی، شاهد عملکرد پایدارتر آن باشیم.

کدخبر: ۵۰۸۴۷۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر