کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۹۶۷
تاریخ خبر:

لاستیک‌های این ماشین هم قیمت ۴ پژو پارس نو است

لاستیک‌های این ماشین هم قیمت ۴ پژو پارس نو است

درباره لامبورگینی LM002 پیکاپ که یک نمونه خاص از آن با طراحی متفاوت توسط سالواتور دیومانته برای سلطان برونئی ساخته شد

خانواده سلطان برونئی میلیاردها دلار صرف خرید بیش از ۷۰۰۰ هزار خودروی لوکس کرده‌اند که بسیاری فقط برای مشتریان خاص ساخته می‌شوند از جمله یک لامبورگینی استثنایی.

لامبورگینی مدل «LM002» به خودی خود ماشین خاص و کمیابی است. خودروساز مشهور ایتالیایی بین سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳ فقط ۳۰۰ خودرو از این مدل تولید کرد.

لامبورگینی LM002 پیکاپی شاسی بلند بود که یک نمونه خاص از آن با طراحی متفاوت توسط سالواتور دیومانته برای سلطان برونئی ساخته شد. طراحی متفاوت لامبورگینی سلطان برونئی چیزی حدود ۳۰۰ کیلوگرم به وزن خودرو افزوده است که موتور ۱۲ سیلندر لامبورگینی کنتاش وظیفه راه بردنش را به عهده دارد.

حسن البوکیاه سلطان برونئی کمتر از ۲۰۰۰ کیلومتر با این خودرو رانندگی کرد و سپس خودرو به برند پیشتزریدر مدیر سابق بی‌ام‌و و فولکس‌واگن فروخته شد. این خودروی خاص که اکنون در مالکیت شرکت موتیکون است در مجموع کمتر از ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد دارد.

نگهداری یک خودروی خاص ۳۵ ساله البته مشکلات خاص خود را هم دارد. به گفت فیلیپ لارسن مدیر موتیکون خرید یک لاستیک‌های این خودرو یکی از آخرین مشکلات است چرا که لاستیک این ماشین خاص همچون خودش کمیاب است. آن‌ها برای خرید تنها مجموعه لاستیکی که پیدا کرده‌اند باید ۵۴ هزار دلار (حدود ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان) بپردازند.

برای مقایسه بد نیست بدانیم با در نظر گرفتن قیمت ۷۰۰ میلیونی پژو پارس، برای خرید لاستیک‌های این ماشین باید معادل قیمت چهار پژو پارس پول پرداخت.

 

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۵۵۵۹۶۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر