کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۴۳۶
تاریخ خبر:

جهش عجیب قیمت خودرو در بازار

جهش عجیب قیمت خودرو در بازار

1403 یک شروع طوفانی و باز هم اتومبیل در راس اتفاقات قرار گرفت

هفت صبح| به دنبال افزایش بهای دلار در بازار آزاد و شکستن رکورد ۶۳ هزار تومانی، بازار خودرو نیز با وجود قدرت خرید بسیار پایین مردم، معطل نماند و رشد بی‌سابقه‌ای را برای خود ثبت کرد. به دنبال این قضیه قیمت اکثر خودروهای تولید داخل در حد و اندازه قابل‌توجهی گران شدند. برای مثال از گروه سایپا، شاهین اتوماتیک به ۸۸۰ میلیون تومان رسید و از بین ایران خودرویی ها هم تارا اتوماتیک V4 از ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون نیز فراتر رفت.

 

با توجه به این تغییرات رخ داده می‌توان گفت که افزایش نرخ ارز در روزهای آتی و همچنین رشد بی‌رویه بهای اعلامی خودروها دور از ذهن نیست زیرا در این مدت نه‌تنها هیچ اقدام مثبتی برای کاهش نرخ ارز، افزایش میزان واردات، افزایش تولید خودروهای داخلی و … رخ نداده، بلکه شاهد رشد تنش‌ها در سیاست‌های خارجی و دامن زدن به دلار ۱۰۰ هزار تومانی توسط مسئولین نیز بودیم.

به طور کلی می‌توان این برداشت را داشت که دولت و وزارت صمت از افزایش نرخ ارز و قیمت‌های بازار استقبال می‌کند زیرا این بهانه برایشان فراهم می‌شود تا در روزها و هفته‌های آتی قیمت کارخانه خودروهای تولیدی و مونتاژی را به میزان قابل توجهی زیاد کنند و به مردم بی‌نوا بفروشند.

 

بازار بدون مشتری خودرو در اولین روز کاری پس از تعطیلات نوروز، در مسیر صعودی حرکت کرد.افزایش قیمت خودرو در شرایطی اتفاق افتاد که نمایشگاه‌داران به شدت از رکود بازار گلایه دارند و معتقدند که خرید و فروش خودرو تقریبا با صفر رسیده است.شواهد نیز نشان می‌دهد که با توجه به نوسان قیمت خودرو، فروشندگان نیز برای فروش دست نگه داشته‌اند.با این حال، آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، قیمت‌ها در بازار خودرو رشد ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

 

بررسی‌ها از روند بازار خودرو نشان می‌دهد که پژو ۲۰۷ اتوماتیک یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومان شد که رشد ۳۰ میلیونی در روز سه‌شنبه داشته است. قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای نیز با افزایش ۲۵ میلیونی ۷۸۰ میلیون تومان است.قیمت پژو پارس هم ۸۲۵ میلیون تومان شد که ۲۰ میلیون تومان گران شده است. تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ در بازار خودرو ۹۳۰ میلیون تومان شد.قیمت هایما اس ۷ نیز یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان شد که ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشت.

 

قیمت دنا پلاس اتوماتیک در بازار با رشد ۳۵ میلیونی ۱ میلیارد تومان تومان است.قیمت شاهین در بازار با رشد ۵۰ میلیونی ۷۰۰ میلیون تومان شد. کوییک دنده‌ای هم در بازار به ۴۰۰ میلیون تومان رسید که رشد ۱۵ میلیونی داشت‌ و ساینا ۴۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

 

کدخبر: ۵۵۵۴۳۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر