کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۰۸۳
تاریخ خبر:

زورگیران اتوبان صدر، موبایل قاپ مشهدی و پاره‌ای مسائل

زورگیران اتوبان صدر، موبایل قاپ مشهدی و پاره‌ای مسائل

درباره زورگیری‌هایی که اخیرا در تهران و مشهد رخ دادند

هفت صبح|  روز سه‌شنبه قبل از آغاز تعطیلات بود که فیلمی در فضای مجازی وایرال شد. صحنه‌های زورگیری و گوشی‌قاپی و قمه‌کشی و صدای شلیک گلوله. ماجرا به شکلی بود که همه تصور می‌کردند شاید پای یک اختلاف شخصی در میان بوده که این چنین در روز روشن قمه می‌کشند و صدای فریاد و شلیک گلوله در اتوبان صدر می‌آید!

 

در فیلم مشاهده می‌کنیم ترک موتورسوار در شلوغی اتوبان در روز روشن، در ماشین یکی از شهروندان را باز کرده با چاقو تهدید می‌کند و گوشی را می‌رباید و بعد هم می‌پرد پشت موتورسواری که منتظرش است. یکی از شهروندان هم به صورت پنهانی در حال فیلم گرفتن است. موتورسوار ماسک دارد اما طوری هم نیست که چهره‌اش قابل تشخیص نباشد و یک موتورسوار دیگر هم در کنارشان مراقب است.

 

در این فیلم یک نفر را نشان می‌دهد که دنبال موتور است و سوار موتور فرد مراقب می‌شود.

 

صدای شلیک گلوله پس زمینه فیلم است. حالا پلیس درباره صحت این زورگیری و صدای شلیک گلوله می‌گوید:« زورگیری و درگیری صبح سه‌شنبه، در اتوبان صدر صحت داشته، اما این سرقت مسلحانه نبوده است.صدای تیراندازی که در فیلم شنیده می‌شود، این شلیک‌ها توسط فرد نظامی که در صحنه حاضر بوده انجام شده است.سارقین یا همان زورگیران، سلاح سرد (قمه) به همراه خود داشته‌اند که تحت تعقیب پلیس هستند، اما هنوز دستگیر نشده‌اند.»

 

همچنین گفته شده زورگیران به شهرستان فرار کرده‌اند و در هفته جاری دستگیر می‌شوند. اما همه در فضای مجازی بی‌وقفه درباره رعب و وحشت ایجاد شده آن هم در روز روشن می‌گویند.

 

   

موبایل قاپ مشهدی

 

در سه روز گذشته فیلم دیگری از یک موبایل قاپی در مشهد منتشر شد. این اتفاق روبه‌روی یک بانک در بلوار فرامرز عباسی رخ داده است. یک موتورسوار به قصد قاپیدن گوشی یک نفر که در حال مکالمه بود می‌آید که فرد با سرعت عمل خارق‌العاده‌ای یک لگد به او می‌زند و بلافاصله عابر بعدی به موتور سارق در حال فرار لگد دیگری می‌زند که موتور این سارق به صندوق صدقات خورده و زمین می‌افتد و بعد هم همدستش با چاقو به مردم حمله می‌کند که مردم با چوب به او می‌زنند و فرار می‌کند.

 

سارق هم توسط مردم دستگیر می‌شود. ماجرای سرقت‌ها به قدری عجیب شده که آدم نمی‌داند بگوید وظیفه پلیس دقیقا چیست و آیا مردم خودشان باید دست به کار شوند و مراقب خودشان و وسایل‌شان باشند؟

 

کدخبر: ۵۵۶۰۸۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر