کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۵۴۹
تاریخ خبر:

قاتلانی که بعد از قتل خودکشی کردند

قاتلانی که بعد از قتل خودکشی کردند

به بهانه خودزنی قاتل چهار عضو یک خانواده در آبادان.

روزنامه هفت صبح، سارا غضنفری| رضا که چهار عضو یک خانواده را در آبادان به قتل رسانده بود چند روز قبل وقتی در حلقه ماموران پلیس قرار گرفت خودکشی کرد. این اولین باری نیست که یک قاتل بعد از قتل اقدام به خودزنی می‌کند.

 

انگار تبعات بعد از قتل را نتوانسته باشد تحمل کند، به هرحال عذاب وجدان کم چیزی نیست. قاتل هم که باشی شاید تحمل خونی که ریخته‌ای را نداشته باشی و وقتی نزدیک به بازداشت می‌شوی تنها راه را برداشتن خودت از میان می‌بینی. تحمل قصاص و چوبه دار سخت است. این پرونده برای قاتلانی است که بعد از وقوع قتل خودکشی کرده‌اند.

 

اقدام به خودکشی قاتل پیراهن آبی 
تنها مظنون قتل وکیل نیشابوری که در تصاویر دوربین‌های مداربسته شناسایی شده بود وقتی خودش را در حلقه محاصره مأموران پلیس دید با شلیک گلوله اقدام به‌خودزنی کرد و در شرایطی که مجروح شده بود دستگیر و به بیمارستان منتقل شد.

 

این وکیل نیشابوری که مهدی عمارلوئی نام داشت و از وکلای مرکز وکلا و مشاوران قوه قضائیه بود در فروردین ماه امسال در دفتر کارش در حوالی میدان امام خمینی نیشابور هدف اصابت دست‌کم دو گلوله قرار گرفت و به قتل رسید. همسر مقتول نخستین نفری بود که با پیکر خونین او مواجه شد. خانه آنها در نزدیکی دفتر وکالت قرار داشت

 

و وقتی زمان افطار نزدیک شد و وکیل 43ساله به خانه بازنگشت همسرش دنبال او رفت اما همین که وارد محل کار شوهرش شد او را دید که بر اثر اصابت گلوله دچار خونریزی شدیدی شده و روی زمین افتاده بود. او با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک خواست و در ادامه امدادگران اورژانس نیز در محل حاضر شدند و توانستند وکیل مجروح را که فاقد علائم حیاتی بود احیا کنند

 

اما او هنگام انتقال به مرکز درمانی جانش را از دست داد.قاتل از اقوام مقتول بوده و در تحقیقات هویتش فاش شد. او را ماموران در مخفیگاهش محاصره کرده و وقتی متهم عرصه را بر خود تنگ دید، با شلیک به سمت ریه‌اش، خودزنی کرد و مجروح شد. 

 

خودکشی قاتل فراری در خیابان نواب 
فروردین امسال ماموران تیپ یکم یگان‌های ویژه فراجا حوالی بعد از ظهر پنجم فروردین ماه در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مقابله با جرائم خشن و سارقین مسلح، در حال گشت زنی بودند که با دونفر عابر پیاده مواجه شده که به محض رویت ماموران تعادل روانی خود را از دست می‌دهند. ماموران اقدام به شناسایی آنان کرده که یکی از متهمان که قاتل فراری و تحت تعقیب بود

 

بلافاصله با اسلحه کلت کمری اقدام به تیراندازی به سمت ماموران یگان ویژه کرده و یکی از آنها را از ناحیه سینه مجروح می‌کند. پس از شلیک یک تیر هوایی از سوی ماموران یگان ویژه یکی از متهمان تسلیم شد و دیگری که راهی برای فرار نداشت و عرصه را به خود تنگ دید با شلیک گلوله به سر خود اقدام به خودکشی کرد.

 

خودکشی قاتل پس از قتل خواهر و برادر دهدشتی 
مرد دهدشتی پس از به قتل رساندن همسر سابق و برادرش خودکشی کرد.قاتل خواهر و برادر دهدشتی که اقدام به خودکشی کرده بود بعد از بستری در بیمارستان جان باخت.این اتفاق روز جمعه 28 خرداد 1400حوالی ظهر  رخ داد.

 

مرد جوانی به نام صاحب پروین همسر سابق خود سکینه آزمون و قاسم برادرش را با ضرب گلوله به قتل رساند. صاحب بعد از اینکه همسر سابق و برادرش را به قتل رساند اقدام به خودکشی کرد که با انتقال پیکر نیمه جان وی به بیمارستان در بخش مراقبت‌های ویژه جان باخت.

 

خودکشی قاتل موبد زرتشتی 
تحقیقات کارآگاهان جنایی در قتل آرش کسروی، موبد زرتشتی در ماهان کرمان نشان می‌دهد قاتل او پس از ارتکاب این جنایت دست به خودکشی زده است. کشف اجساد سه نفر در شهر ماهان درتاریخ سوم مردادماه سال ۹۹ و انجام بررسی‌های اولیه، اجساد یک زن (فرحناز رفیعی) و یک مرد (آرش کسروی) در صندوق عقب خودروی سواری زانتیا مشاهده و جسد فرد سوم با هویت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی در آلاچیق شیشه‌ای واقع در این باغ و جدا از دو جسد دیگر یافت شد.

 

مطابق با نظریه پزشکی قانونی، اجساد کشف شده در صندوق عقب خودرو ۷۲ ساعت قبل از کشف، در مکان دیگری به قتل رسیده و به محل مذکور منتقل شده بودند. بررسی‌های انجام شده حکایت از آن دارد که آرش کسروی پس از حضور در یک میهمانی در شب قبل از حادثه، به دلیل نداشتن حالت طبیعی در منزل تحت مراقبت فرحناز رفیعی که با او آشنایی قبلی داشته بوده که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که کار مباشرت وی را بر عهده داشته

 

به همراهی نامزد خود به منزل او رفته و فرحناز رفیعی را مرخص کرده، اما به دلیل اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به دلار، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی ایجاد شده و در نهایت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی با ضربات وسیله‌ای شبیه پیچ گوشتی اقدام به قتل آرش کسروی کرده است.

 

معاینات و نظر پزشکی قانونی حکایت از آن دارد که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به دلیل جمود نعشی ایجاد شده در اجساد و ناتوانی در خارج کردن آن‌ها از صندوق عقب خودرو از یک سو و عذاب وجدان ناشی از ارتکاب این قتل از سوی دیگر با زدن شاهرگ خود خودکشی کرده است.

 

خودکشی قاتل پس از قتل دوستش 
مأموران پلیس در محدوده تهرانسر از خودکشی مردی ناشناس با خبر شدند و خود را به محل حادثه رساندند. وقتی در پای ساختمانی چند طبقه با جنازه این مرد روبه‌رو شدند برای بررسی بیشتر ماجرا از پله‌ها بالا رفتند وبا ورود به آپارتمانی که مرد جوان از پنجره آنجا خود را پایین انداخته بود ناگهان با جسد مرد دیگری روبه‌رو شدند که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود.

 

مأموران در بازرسی جیب‌های لباس مرد جوان که خودکشی کرده بود دست نوشته‌ای یافتند که در آن نامه نوشته بود به روابط پنهانی دوستش با همسر خود مشکوک شده و تصمیم به قتل وی گرفته است.در ادامه تحقیقات روشن شد که ناصر به‌خاطر شرایط نابسامان اقتصادی مجبور شده همراه همسرش به خانه دوستش برود و مدتی را درخانه او زندگی کند

 

اما کم کم به روابط دوستش با همسر خود ظنین شده و ابتدا صاحبخانه را با چاقو کشته وسپس خودش را از پنجره به پایین انداخته است.این ماجرا در سال 96 رخ داده بود. خانواده مقتول دوسال بعد از این ماجرا از صندوق بیت‌المال درخواست دیه کردند.

 

کدخبر: ۵۵۲۵۴۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر