کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۸۶۷
تاریخ خبر:

اولین رئیس جمهور گناهکار آمریکا؛ ترامپ مجرم شناخته شد

اولین رئیس جمهور گناهکار آمریکا؛ ترامپ مجرم شناخته شد

آیا دونالد ترامپ می‌تواند کاندیدای ریاست جمهوری شود؟

ساعتی پس از اعلام مجرمیت ترامپ، هواداران او سیل کمک های نقدی شان را به سمت حساب های رسمی کمپین ترامپ روانه کردند بدان حد که درگاه پرداخت بانکی با اختلال مواجه شد.

هیئت‌ منصفه دادگاه نیویورک دونالد ترامپ را در همه ۳۴ مورد اتهامی گناهکار شناخت. 

هیات منصفه که شامل ۱۲ نفر بود برای دو روز مشغول شور بود تا نتیجه‌گیری کند آیا ترامپ گناهکار است یا نه. هویت اعضای هیات منصفه برای تامین امنیت آنها ناشناس مانده است اما همه آنها شهروندان نیویورکی هستند. با رای آنها، نام  ترامپ به عنوان «نخستین رئیس جمهور گناهکار» در تاریخ آمریکا ثبت شد و اکنون قاضی دادگاه با توجه به نظر هیئت‌ منصفه حکم خود را اعلام خواهد کرد.

 به گزارش bbc ترامپ در واکنش به رای هیات منصفه به خبرنگاران گفت: «این شرم آور است. این محاکمه تقلبی بود.»

او گفت که «تا پایان خواهد جنگید» و همچنین به فرآیند محاکمه تاخت و ادعا کرد که رفتار با او غیرعادلانه بوده است.

او گفت: «خیلی مانده تا این ماجرا تمام شود.»

آیا ترامپ همچنان می‌تواند نامزد ریاست جمهوری شود؟ 

یکی از سوالات اساسی در طول دو ماه برگزاری دادگاه ترامپ در نیویورک این بود که آیا در صورت گناهکار شناخته شدن آقای ترامپ در دادگاه، او همچنان می‌تواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری نوامبر امسال شود یا خیر؟

پاسخ آری است. در قوانین آمریکا محدودیتی برای نامزد ریاست جمهوری که دارای محکومیت قضایی است پیش‌بینی نشده است.

قانون اساس آمریکا شروط محدودی برای واجد شرایط بودن نامزدهای ریاست جمهوری در نظر گرفته؛ از جمله این که دست کم ۳۵ سال سن داشته باشند؛ «متولد و شهروند آمریکا باشند و دست کم ۱۴ سال در داخل آمریکا زندگی کرده باشند.

به این ترتیب، حتی اگر آقای ترامپ با حکم قاضی مرچان به تحمل زندان هم محکوم شود - احتمالی که بسیاری آن را با توجه به سن و سال و عدم سوء پیشینه کیفری آقای ترامپ بعید دانسته‌اند - او قادر خواهد بود از داخل زندان هم به نامزدی خود ادامه و در صورت پیروزی رئیس‌جمهوری ایالات متحده شود.

در واقع، مردم آمریکا تصمیم خواهند گرفت که آیا یک رئیس جمهور مجرم می خواهند یا خیر.
نظرسنجی ها نشان می دهد محکومیت نهایی ترامپ، از میزان آرای او خواهد کاست. با این حال، هواداران اصلی او، جدی تر به میدان رقابت خواهند آمد. ساعتی پس از اعلام مجرمیت ترامپ، هواداران او سیل کمک های نقدی شان را به سمت حساب های رسمی کمپین ترامپ روانه کردند بدان حد که درگاه پرداخت بانکی با اختلال مواجه شد.
ترامپ یا بایدن
آخرین نظرسنجی ها که قبل از اعلام رای هیات منصفه در ایالات متحده انجام شده، نشان می دهند که ترامپ به سادگی بر جو باید غلبه خواهد کرد. الکترال مپ تهیه شده بر اساس نظرسنجی ها از برتری ترامپ با ۳۱۲ رای الکترال بر باید با ۲۲۶ رای الکترال خبر می دهد.

 

منبع: عصر ایران
کدخبر: ۵۵۹۸۶۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر