کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۵۳۵
تاریخ خبر:

بعد از ۳۰ سال یک فیلم هندی در جشنواره کن حضور پیدا کرد

بعد از 30 سال یک فیلم هندی در جشنواره کن حضور پیدا کرد

هشت دقیقه تشویق برای فیلم «هرچه نور تصور می‌کنیم»

فیلم سینمایی «هرچه نور تصور می‌کنیم» ساخته «پایال کاپادیا» اولین فیلم هندی بخش مسابقه کن در سه دهه اخیر است.

فیلم «هرچه نور تصور می‌کنیم» به کارگردانی «پایال کاپادیا» جمعه شب در جشنواره کن با ۸ دقیقه تشویق ایستاده روبرو شد. این فیلم در کن برای «نخل طلا» رقابت می‌کند و اولین محصول سینمایی هند در بخش مسابقه در سه دهه گذشته است. کاپادیا علاوه بر این اولین فیلمساز زن هندی بخش مسابقه کن لقب گرفته و تاریخ‌سازی کرده است.

این فیلم هندی-مالزیایی زبان طی ۲۵ روز تابستانی در بمبئی و ۱۵ روز در شهر بندری راتناگیری فیلمبرداری شده و داستانی درباره یک پرستار زن اهل بمبئی و هم‌اتاقی‌اش روایت می‌کند. «هرچه نور تصور می‌کنیم» نشان می‌دهد که جریان عادی زندگی پرستار چگونه با دریافت یک هدیه غیرمنتظره از طرف همسری که از او جدا شده می‌شکند. از سوی دیگر هم‌اتاقی او به دنبال سرپناهی برای زندگی با دوست پسرش است.

«هرچه نور تصور می‌کنیم» یکی از محصولات مشترک هند و فرانسه است. کاپادیا بیشتر با مستند «شب هیچ ندانستن» (A Night of Knowing Nothing) شناخته می‌شود که در سال ۲۰۲۱ در بخش «دو هفته کارگردانان» کن اکران شد و جایزه «چشم طلایی» را دریافت کرد.

کاپادیا در مصاحبه با «ددلاین» می‌گوید: «هند کشوری است که فیلم‌های خوب بسیار زیادی می‌سازد. نه فقط بالیوود بلکه هر ایالت صنعت فیلمسازی خودش و فیلمسازان درخشانی دارد. امیدوارم که پس از این فیلم لازم نباشد ۳۰ سال دیگر منتظر بمانیم.»

 

منبع: خبرآنلاین
کدخبر: ۵۵۹۵۳۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر