کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۳۶۸
تاریخ خبر:

اولین کلوپ شبانه در عربستان سعودی با دی‌جی و موسیقی!

اولین کلوپ شبانه در عربستان سعودی با دی‌جی و موسیقی!

در ریاض، جایی که مردان و زنان تا چند سال پیش قادر به معاشرت آزادانه نبودند یک کلوپ شبانه افتتاح شده است

برای اولین بار در عربستان سعودی، یک کلوپ شبانه راه اندازی شده است و روزنامه انگلیسی "تایمز" در گزارشی به آنچه در این کلوپ می گذرد و حاضران در آن پرداخته است. تایمز می گوید این مکان بسیار شبیه هر کلوپ شبانه دیگری در جهان است. این کلوپ شبانه  به نام "بیست هاوس" در منطقه فرهنگی هنری "جکس" در استان درعیه ریاض است. این بخشی از پروژه های شرکت "Middle Best" است که از سوی صندوق ثروت حاکمیتی به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد حمایت می شود.

 

این روزنامه فضای داخل تنها کلوپ شبانه کشور را اینگونه توصیف می کند:  با نزدیک شدن به نیمه شب، محل رقص شروع به پر شدن از افراد متنوعی می شود که با ترانه ها و آهنگ ها می رقصند. مرد جوانی که شلوار تنگ و چکمه‌های بزرگ گاوچرانی به پا داشت در حال بالا و پایین پریدن بود. در حالی که دو دختر با پیراهن‌های مشکی کوتاه و عینک آفتابی  در جای دیگری از سالن کلوپ تاب می‌خوردند.

 

تایمز ادامه داد این مکان بسیار شبیه به هر کلوپ شبانه دیگری در جهان است. با این تفاوت که محافظانی وجود دارند که به دنبال هر گونه رفتار و حرکت نامناسب هستند از جمله افزودن الکل به کوکتل‌های سرو شده در بار. روزنامه انگلیسی اضافه کرد اگرچه مشروبات الکلی هنوز در "مملکت عربی سعودی" ممنوع است اما به طور منظم به مهمانی ها قاچاق می شود و شایعاتی وجود دارد که مقامات ممکن است به زودی اجازه استفاده از آن را در تفریحگاه های توریستی بدهند.

 

به دور از فضای رقص، دی جی سعودی "طارق عنتابی" در حال آماده شدن برای شروع کار است. طارق سال ها قبل وقتی در امریکا زندگی می کرد وارد دنیای موسیقی شد. او در هر فرصتی عربستان را برای اجرای برنامه در خارج از کشور، ترک می کند اما حالا طارق  با نزدیک شدن به نیمه شب، جلوی چشم هواداران،  کار خود را ارائه می دهد. او می گوید: "این برای من کل دنیاست".

 

در جای دیگری از داخل کلوپ یک زن جوان سعودی به نام "حصه" مشغول به کار است و به مهمانان خوش آمد می گوید. در ریاض، جایی که مردان و زنان تا چند سال پیش قادر به معاشرت آزادانه نبودند اما حالا در ماه گذشته، یک کلوپ شبانه افتتاح شده است. حصه که پیراهن بدون آستین پوشیده گفت: "ما همیشه اینطور بودیم... و حالا می توانیم علنی این کار را انجام دهیم".

 

برای سال های زیادی، برگزاری مهمانی‌های این چنینی و پارتی ها غیرقانونی بودند اما این امر مانع از برگزاری آن‌ها در منازل خصوصی نمی شد. همیشه این احتمال وجود داشت که شب با حمله پلیس یا دخالت اعضای هیات امر به معروف و نهی از منکر که در شهرها گشت می زدند روبه رو شوند.

 

منبع: عصر ایران
کدخبر: ۵۵۹۳۶۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر