کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۶۹۷
تاریخ خبر:

ثروت هنگفت رئیس سامسونگ اعلام شد

ثروت هنگفت رئیس سامسونگ اعلام شد

لی جائه‌یونگ با پشت‌سر گذاشتن رقبا به صدر فهرست ثروتمندترین‌ اشخاص در کره‌ جنوبی رسید

لی جائه‌یونگ، رئیس هیئت‌مدیره‌ی سامسونگ الکترونیکس، برای اولین بار توانست جایگاه نخست را در فهرست ثروتمندترین‌ افراد کره‌ی جنوبی به خود اختصاص دهد. بر اساس گزارش فوربز، ارزش دارایی لی با رشدی ۳٫۵ میلیارد دلاری، به ۱۱٫۵ میلیارد دلار آمریکا (معادل ۱۵٫۸۱ تریلیون وون کره) رسیده و او را به صدر فهرست رسانده است.

 

دلیل اصلی افزایش ثروت لی عمدتاً به جهش اخیر قیمت سهام سامسونگ نسبت داده می‌شود؛ افزایش سهام پس از آن رخ داد که سامسونگ موفق به عقد قراردادی با انویدیا به‌منظور تأمین تراشه‌های HBM برای پردازش هوش مصنوعی شد. ۲۰۲۳ سالی چالش‌برانگیز بود و سود سامسونگ تا بیش از ۹۵ درصد کاهش یافت، اما وضعیت مالی این شرکت از سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴ روند رو به بهبودی را از خود نشان داده است.

 

کیم بیونگ‌جو، رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت سرمایه‌گذاری ام‌بی‌کی پارتنرز که سال گذشته در رتبه‌ی نخست فهرست قرار داشت، اکنون با دارایی خالص ۹٫۷ میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار گرفته است. در رتبه‌ی سوم سئو جونگ‌جین، رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت فیلم‌سازی سلتریون، با دارایی خالص ۷٫۵ میلیارد دلار جای گرفته است و چو جونگ‌هو، رئیس هیئت‌مدیره‌ی گروه مالی مِریتز، با دارایی خالص تقریباً ۶٫۲ میلیارد دلار در جایگاه چهارم قرار دارد.

 

لی جائه‌یونگ چهار سال پس از درگذشت پدرش، لی کان‌هی، به مقام ریاست هیئت‌مدیره‌ی سامسونگ الکترونیکس رسید. کان‌هی از زمان راه‌اندازی فهرست فوربز در سال ۲۰۰۵ همواره در صدر فهرست ثروتمندترین افراد کره‌ی جنوبی قرار داشت.

 

مسیر رسیدن لی به جایگاه نخست بدون حاشیه نبوده است. در سال‌های اخیر، او در ارتباط با اتهامات تقلب مالی مرتبط با پرونده‌ی ادغام صنایع چیل و سامسونگ C&T، با مشکلات حقوقی از جمله دستگیری و زندان روبه‌رو شد. لی در نهایت پس از دریافت عفو ریاست‌جمهوری از زندان آزاد و به‌دلیل نبود شواهد کافی، از تمامی اتهامات تبرئه شد.

 

 

منبع: زومیت
کدخبر: ۵۵۶۶۹۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر