کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۲۰۱
تاریخ خبر:

عامل جنایت در مرکز خرید مشهور سیدنی کشته شد

عامل جنایت در مرکز خرید مشهور سیدنی کشته شد

مردی که ۵ نفر را در یک مرکز خرید در سیندی استرالیا کشته و چندین نفر از جمله یک کودک خردسال را زخمی کرده بود، توسط پلیس کشته شد.

حدود ساعت ۴ بعدازظهر جمعه به وقت محلی، یک مرد جوان که پیراهن و شلوارک تیره بر تن داشت، در حالی که چاقو در دست داشت، در یک مرکز خرید در شهر سیدنی به مردم حمله کرد. این مرکز خرید، محلی شلوغ و بزرگ در شرق سیدنی است.

 

در این حین پلیس گزارش‌هایی مبنی بر زخمی شدن چند نفر در این مرکز خرید دریافت کرد. ماموران بلافاصله خود را به محل جنایت رساندند و در تحقیقات اولیه متوجه شدند که مرد جوان در این مرکز خرید به راه افتاده و هر کسی را که جلوی راهش می‌بیند با چاقو می‌زند. با توجه به وخامت اوضاع، پلیس وضعیت بحرانی اعلام کرد و از مردم خواست که منطقه را تخلیه کنند. آنها همزمان به جست‌وجو برای دستگیری مرد مهاجم پرداختند و به این ترتیب صدای تیراندازی پلیس فضا را پر کرد.

 

مردمی هم که در صحنه جنایت بودند، بلافاصله ویدئوهای متعددی در رسانه‌های اجتماعی منتشر کردند. این ویدئوها نشان می‌داد، گروه‌هایی از مردم تلاش می‌کنند به قربانیان که غرق در خون روی زمین افتاده‌اند کمک کنند و گروهی نیز از ترس در حال فرار از مرکز خرید، وست‌فیلد هستند یا در بخش‌هایی از مرکز خرید پناه گرفته‌اند. برخی نیز در داخل فروشگاه‌ها پشت کرکره‌های بسته خود را پنهان کرده بودند. یکی از ویدئوها نیز مردی را در بالای پله برقی نشان می‌داد که سعی می‌کرد، ضارب را از ادامه حمله‌اش باز دارد.

 

آنتونی کوک، دستیار کمیسر پلیس، گفت: مرد جوان به ۹ نفر با چاقو حمله کرد که از این تعداد ۵ نفر به قتل رسیدند. این مرد در نهایت توسط پلیس مورد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. به گفته پلیس هنوز در مورد انگیزه‌های احتمالی این حمله اطلاعاتی به دست نیامده و این حادثه در دست بررسی است.

کدخبر: ۵۵۶۲۰۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر