کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۱۶۶
تاریخ خبر:

پیش‌بینی ترسناک بیل گیتس از زندگی با هوش مصنوعی در آینده‌ای نزدیک

پیش‌بینی ترسناک بیل گیتس از زندگی با هوش مصنوعی در آینده‌ای نزدیک

همین سه تا شغل می‌ماند

هفت صبح| ‌وقتی صحبت از فناوری و پیشرفت در عرصه هوش مصنوعی  می‌شود، نام ‌بیل گیتس‌ یکی از اولین نام‌هایی است که به دلیل پیشگامی او در عرصه فناوری دیجیتال به ذهن می‌رسد و به نظر می‌رسد همه چیزهایی که او می‌گوید توسط بسیاری از افراد متخصص در این زمینه مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

به همین دلیل است که آخرین اظهارات او در مورد هوش مصنوعی، فناوری‌ای که با قدرت زیادی به صحنه آمده است و وعده می‌دهد که همه چیز را همانطور که می‌شناسیم تغییر دهد، بسیار چشمگیر بوده ‌.

 

به گزارش عصرایران، گیتس آینده‌ای نزدیک تحت سلطه هوش مصنوعی را پیش‌بینی می‌کند، اگرچه او معتقد است چند شغل وجود خواهند داشت که از توسعه این نوع فناوری جان سالم به دَر برده و «بقا» خواهند داشت.

 

این همان چیزی است که او در آخرین مطلب در وبلاگ خود درباره آن اظهار کرده است، جایی که در ماه‌های اخیر چندین مطلب را در این موضوع خاص منتشر کرده ‌ که منحصرا به ابزارهای هوش مصنوعی اختصاص داده شده ‌ و مزیت‌های آنها و همچنین خطرات احتمالی آنها را تجزیه و تحلیل کرده است.

 

از نظر بیل گیتس، یکی از این خطرات دقیقا این است که هوش مصنوعی در بسیاری از مشاغل جایگزین انسان خواهد شد که منجر به از بین رفتن مشاغل می‌شود.

 

پیش‌بینی‌ها حاکی است که تا سال 2050 یعنی حدود 26 سال دیگر، 60 درصد مشاغل انسانی با توسعه هوش مصنوعی از دست خواهند رفت یا به نوعی تحت تاثیر این فناوری جدید قرار خواهند گرفت.

 

ابزارهای هوش مصنوعی به بسیاری از مشاغل و فرآیندها اجازه خودکار شدن می‌دهند، اما بیل گیتس نسبت به اینکه چگونه چنین ابزارهایی می‌توانند بر مردم تاثیر بگذارند بدبین نیست و معتقد است که آنها واقعا در بسیاری از زمینه‌ها کمک خواهند کرد.

 

با این حال، او استدلال می‌کند که در آینده نزدیک تنها 3 شغل وجود خواهد داشت که در برابر هوش مصنوعی مصون خواهند بود‌ و اظهار می‌دارد که تنها مشاغلی که می‌توانند در مقابل این موج جدید فناوری مقاومت کنند، مشاغل مرتبط با ‌انرژی‌ و ‌بیولوژی‌ و مشاغل و حرفه‌هایی خواهند بود که در ‌طراحی و بهره‌برداری از ابزارهای هوش مصنوعی‌ تخصص دارند.

 

این کارآفرین معتقد است که به دلیل ماهیت‌شان، این 3 حوزه، تنها مناطقی خواهند بود که در آن انسان قابل جایگزینی نخواهد بود و باقی مشاغل تا حدود زیادی از سوی هوش مصنوعی و با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.

 

کدخبر: ۵۵۶۱۶۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر