کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۴۴۷
تاریخ خبر:

این فرد از ایلان ماسک هم ثروتمندتر شد

این فرد از ایلان ماسک هم ثروتمندتر شد

ثروتمندترین افراد جهان از سوی نشریه فوربس معرفی شدند و ایلان ماسک در جایگاه دوم قرار گرفت.

پولدارترین فرد جهان در سال 2024 کیست؟

نشریه فوربس طبق روال گذشته، در سال 2024 نیز اقدام به معرفی ثروتمندترین افراد جهان کرده است.

رتبه اول: در صدر جدول میلیاردهای جهان، برنارد آرنو، کارآفرین فرانسوی و مدیرعامل گروه تجاری ال. ‌وِ.ام.اش LVMH، که بیش از هفتاد برند لوکس جهان از جمله لویی ویتون را در خود جای داده و خانواده‌اش با 233میلیارد دلار قرار گرفته‌اند. در واقع شغل اصلی پولدارترین مرد جهان، مدیریت هفتاد برند لوکس و معروفی است که در صدر آن‌ها، برند ال وی قرار دارد.

رتبه دوم: ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌اکس و مالک X، با دارایی خالص 195 میلیارد دلار در رتبه دوم ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد.

رتبه سوم:جف بزوس، رئیس اجرایی هیئت مدیره، مؤسس و مدیرعامل ارشد سابق شرکت آمازون، بزرگ‌ترین شرکت خرده‌فروشی آنلاین در جهان، در رده سوم میلیاردرهای دنیا قرار دارد.

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس اولین کسی بود که به دارایی 300 میلیارد دلار دست یافت اما در نوامبر 2021 از دارایی خالص او کاسته شد. امسال ثروت خالص مدیرعامل تسلا 195 میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است.

در سال 2024 تعداد میلیاردهای جهان، دو هزار 781 نفر است که 141 میلیاردر بیشتر از سال 2023 است. امسال رکورد تعداد میلیاردهای جهان شکسته شد، تخمین زده شده است که ثروت میلیاردرها در سال 2024 به بیش از 14 تریلیون و 200 میلیارد دلار می‌رسد. رکورد قبلی در سال 2021 با دو هزار 755 میلیاردر ثبت شده بود.

شمار میلیاردهای جهان در سال 2024 رکورد شکسته و به عدد دو هزار و نفر 781 رسیده است. در میان فهرست منتشر شده از میلیاردرهای جهان نام تیلور سوئیفت، ستاره پاپ آمریکایی برای اولین بار با 1.1میلیارد دلار و سام آلتمن، خالق ربات هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی با یک میلیارد دلار ثروت نیز دیده می‌شود.

 

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۵۵۵۴۴۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر