کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۹۴۰
تاریخ خبر:

شهریه سال جدید کودکستان‌ها چه وقت اعلام می‌شود؟

شهریه سال جدید کودکستان‌ها چه وقت اعلام می‌شود؟

ملاحظات اجرایی را به گونه‌ای اعمال کنیم که به ارتقای کیفی خوبی منجر شود

مجتبی همتی‌فررئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در گردهمایی اعضای شورای معاونان وزارت و مدیران کل آموزش و پرورش کشور به بیان نکاتی درخصوص آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها پرداخت.

وی با اشاره به اهمیت حوزه پیش‌دبستانی و تاثیر مستقیم آن بر کیفیت مدارس، بیان کرد: طبق سند تحول بنیادین (راهکار ۵-۱)، این حوزه باید به صورت غیردولتی اداره شود. با توجه به ضعیف بودن زیست‌بوم این حوزه، ما نیازمند حمایت و کمک هستیم.

همتی‌فر افزود: بخشنامه ۷۰۰۱۸۵ با چند نکته کلیدی ارائه شده که برخی استان‌ها در اجرای آن دچار ابهام هستند. یکی از نکات مهم، اقدام زودهنگام برای ثبت نام و دریافت مجوز حقوقی است.

وی در ادامه افزود: برخی استان‌ها ظرفیت حقوقی محدود دارند و ما آماده‌ایم که به متقاضیان کمک کنیم تا مجوز کودکستان حقوقی دریافت کنند. قانون اجازه بستن قراردادهای بلندمدت را داده است تا موسسان بتوانند فضا را تجهیز و آماده‌سازی کنند.

همتی‌فر درباره مشکل تحمیل مربیان به موسسان تصریح کرد: کیفیت آموزش برای ما مهم است، تحمیل مربی به موسس، قانونی مشکل دارد.

وی اظهارکرد: جلسات هماهنگی تعلیم و تربیت کودک نباید متوقف شوند زیرا مجوزهای متعددی منتظر تایید هستند تا بتوانیم خدماتمان را توسعه دهیم.

همتی‌فر به مجوزهای جدید اشاره کرد و گفت: مجوزها را در نیمه دوم سال قبل باز کردیم و ۶۰ هزار درخواست ثبت شده داریم. موقتاً سامانه را غیر فعال کردیم تا تکلیف این‌ها روشن شود، اما بین عید قربان و غدیر سامانه باز خواهد شد تا درخواست‌های جدید ثبت شوند.

وی با اشاره به محتوای آموزشی است، تاکید کرد: در سند تحول، تاکید شده که بسته‌های تربیت و یادگیری با مشارکت بخش دولتی و غیردولتی چندتالیفی شوند و اجباری در این زمینه وجود نداشته باشد.

همتی‌فر به اهمیت نمایش تابلوهای کودکستان‌ها اشاره کرد و گفت: تعداد تابلوهای نصب شده به اندازه تعداد کودکستان‌های فعال نیست. نیاز است پویشی راه‌اندازی شود تا این تفاوت و تلاش‌ها به خانواده‌ها نشان داده شود.

وی از تلاش‌های استان‌ها در تنگ کردن عرصه برای موسسات غیرمجاز تشکر کرد و بر ارزش تشکیل تیم‌های نظارتی همچون تیم‌های نظارتی استان البرز تاکید کرد.

همتی‌فر درباره اطلاعات حمایتی گفت: اطلاعات محدودی قبل از عید تقدیم شد و امسال نیز زودتر تقدیم خواهد شد. از استان‌هایی که گزارش هزینه کرد را ارسال کرده‌اند تشکر می‌کنم و از بقیه می‌خواهم سریع‌تر اقدام کنند.

وی اعلام کرد: شهریه سال جدید در تابستان اعلام خواهد شد و سعی می‌کنیم بر اساس نکات و بازخوردهای شما، ملاحظات اجرایی را به گونه‌ای اعمال کنیم که به ارتقای کیفی خوبی منجر شود.

 

منبع: برنا
کدخبر: ۵۶۰۹۴۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر