کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۵۲۹
تاریخ خبر:

شرایط دریافت وام برای دهه شصتی‌ها

شرایط دریافت وام برای دهه شصتی‌ها

چه کسانی می‌توانند وام دهه شصتی‌ها را دریافت کنند؟

وام‌ دهه شصتی‌ها، به افرادی که تاریخ تولد آن ها در بازه تاریخی یک فروردین ۱۳۶۰ تا ۲۹ اسفند ۱۳۶۹ است تعلق می‌گیرد.​

این طرح تسهیلات تشویقی، از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ مطرح شد و مقرر شد تسهیلات تشویقی ازدواج به متولدین دهه ۶۰ ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت با کارمزد ۴ درصد، داده شود.
افرادی که تابعیت کشور ایران را دارند، عشایر و ساکنین روستا و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر جمعیت، در صورت مجرد بودن زوجین و قرار گرفتن تاریخ تولد این افراد در بازه ذکر شده، می‌توانند برای دریافت این وام اقدام کنند.
انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره این طرح بیشتر توضیح داد: با وجود فرصت محدود، حدود ۴۰۰ زوج توانستند از این وام در سال ۱۴۰۰ برخوردار شوند؛ این امر در ۱۴۰۱ به دلیل عدم تخصیص بودجه محقق نشد اما در سال ۱۴۰۲ مجدد و با مبلغ بیشتر به جریان افتاد.​

مجموع این وام، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان است که سقف ۱۰۰میلیون تومان برای ازدواج، ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید اقساطی جهیزیه و ۲۰۰ میلیون تومان نیز وام اشتغال در نظر گرفته شده است.​

همچنین، تاکنون بیش از ۲۳۰۰ زوج در سامانه ثبتنام کرده اند و از این تعداد، ۱۲۰۰ زوج به بانک ها برای دریافت این وام معرفی شده اند.

گفته شده که تا زمانی که بودجه محدود نباشد، محدودیتی نیز برای افراد واجد شرایط برای دریافت وام وجود ندارد.

انسیه خزعلی، در این باره یادآور شد: با وجود فرصت محدود، حدود ۴۰۰ زوج توانستند از این وام در سال ۱۴۰۰ برخوردار شوند؛ این امر در ۱۴۰۱ به دلیل عدم تخصیص بودجه محقق نشد اما در سال ۱۴۰۲ مجدد و با مبلغ بیشتر به جریان افتاد.

 

منبع: اقتصادآنلاین
کدخبر: ۵۵۹۵۲۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر