کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۹۵۹
تاریخ خبر:

راه‌اندازی سامانه‌ فروش خودروهای برقی

راه‌اندازی سامانه‌ فروش خودروهای برقی

متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام در طرح فروش پیش‌رو که از ۳۰ اردیبهشت آغاز و تا ۵ خرداد ادامه دارد، اقدام کنند

طبق اعلام مدیر سامانه یکپارچه خودروها، برای عرضه و فروش خودروهای برقی، سامانه‌ای جدید به نشانی https://evauto.ir/ راه‌اندازی شده که متقاضیان خودروهای برقی از طریق آن می‌توانند در طرح‌های پیش‌رو برای عرضه خودروهای برقی مشارکت کنند. همزمان با راه‌اندازی سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی، اولین اطلاعیه این سامانه برای طرح فروش این خودروها بارگذاری و طرح فروش مذکور اطلاع‌رسانی شده است.

 

متقاضیان شرکت در این طرح از روز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت ماه) تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه هفته جاری (دوم خرداد ماه) این امکان را دارند که یکی از حساب‌های بانکی خود نزد شعب بانک‌های واجد شرایط را به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی کرده و وجه ۱۰۰ میلیون تومانی را در این حساب وکالتی خود مسدود کنند.

 

متقاضیانی که برای حساب وکالتی اقدام کرده باشند از فردا (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه) تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز شنبه هفته آینده (پنجم خرداد ماه) می‌توانند برای ثبت‌نام خودروهای وارداتی اقدام کرده و یک اولویت از سبد محصولات عرضه شده (که به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد) را انتخاب کنند.

 

گفتنی است که فرآیند عرضه خودروهای برقی وارداتی همچون طرح‌های سابق فروش خودروهای وارداتی، در سه مرحله انجام خواهد شد؛ در گام نخست، متقاضی بایستی جهت تعریف حساب وکالتی به نام خودرو برقی وارداتی و بلوکه کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در این مرحله اقدام کرده و سپس با مراجعه به سامانه عرضه خودروهای واردتی، محصول مورد نظر خود را از سبد محصولاتِ عرضه شده، انتخاب کند.

 

در مرحله‌ دوم، پس از پایان ثبت‌نام، اولویت‌بندی ثبت‌نام‌کنندگان در حضور نهادهای نظارتی انجام خواهد شد و سپس، اطلاعات متقاضیان برای شرکت‌های عرضه کننده خودرو برقی ارسال می‌شود.

 

در نهایت در مرحله‌ سوم، عرضه‌کنندگان خودرو در جهت ارسال ارسال دعوتنامه برای عقد قرارداد با خریداران و واریز وجه خودرو، اقدام خواهند کرد.

 

پس از ارسال دعوتنامه برای مشتریان توسط عرضه‌کننده، مشتری حداکثر ظرف مدت پنج رو فرصت دارد که وجه خودرو را به حساب شرکت واردکننده خودرو واریز کند؛ بدیهی است عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر تا پنج روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به طور کلی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف خواهد شد.

 

البته؛ امکان انصراف از معامله توسط مشتریان در سامانه، تا زمان انعقاد قرار داد نهایی با واردکننده خودرو، وجود دارد و مشمول جریمه نخواهد شد.

 

شایان ذکر است که وجه مسدود شده در حساب وکالتی جهت ثبت‌نام اولیه، بایستی تا زمان اعلام نتایج قطعی و بارگذاری وضعیت تخصیص در پروفایل ثبت‌نام‌کنندگان، در حساب مذکور مسدود باقی بماند؛ برداشت وجه از این حساب به منزله ابطال ثبت‌نام تلقی خواهد شد.

 

البته قابل ذکر است که افتتاح حساب وکالتی و ثبت‌نام اولیه، به صورت قطعی، به‌منزله تخصیص خودرو نخواهد بود؛ چراکه تخصیص مطابق با میزان عرضه صورت خواهد گرفت.

 

گفتنی است که البته، اولین طرح فروش خودروهای برقی، نیمه اردیبهشت ماه و از طریق همان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی و صرفاً برای ثبت‌نام کنندگان مرحله اول ثبت‌نام خودروهای وارداتی (اسفند ماه ۱۴۰۱) اجرایی شد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۸۹۵۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر