کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۷۵۳۲
تاریخ خبر:

اجاره مغازه‌های نقلی چقدر است؟

اجاره مغازه‌های نقلی چقدر است؟

متوسط ودیعه برای متراژ کمتر از 20 متر، 50 میلیون تومان

هفت صبح| ودیعه موردنیاز برای بازکردن یک مغازه در کلان‌شهرهای ایران حداقل 50میلیون تومان است. البته این مبلغ برای مغازه‌هایی در نظر گرفته می‌شود که وسعت آن‌ها کمتر از 20متر باشد. مبلغ ودیعه برای ملک‌های تجاری در محله‌های معمولی این شهرها، تا 500میلیون تومان هم بالا می‌رود. حداقل اجاره‌ای که ممکن است مالکی برای مغازه نقلی خود تعیین کند، دو میلیون تومان است. اما در شهرهایی مانند تهران و شیراز و مشهد بعید نیست که اجاره ملک تجاری تا 50میلیون تومان هم برایتان آب بخورد.

 

اغلب ملک‌هایی که برای اجاره آگهی می‌شوند، همراه با دکور هستند و شما باید پول جداگانه‌ای برای آن بپردازید که راه فراری از آن وجود ندارد. مغازه‌هایی که مناسب برای سوپرمارکت باشند یا جهت موبایل‌فروشی یا تعمیرات موبایل اجاره داده می‌شوند.

 

   

تهران؛ حداقل ودیعه 50 میلیون

 

در خیابان فرجام تهران، نزدیک به دانشگاه‌ علم‌وصنعت یک مغازه 19متری برای اجاره آگهی شده که برای سوپرمارکت مناسب است. برای این‌که بتوانید آن را اجاره کنید، باید 280میلیون تومان ودیعه بپردازید و ماهی 18میلیون تومان هم به حساب صاحب ملک واریز کنید. مغازه‌ای که حرفش را می‌زنیم،‌ در سال 1372 ساخته‌شده و دارای زیرزمین هفت‌متری و قفسه و یخچال است. در توضیحات آن آمده که درحال‌حاضر این سوپرمارکت روزانه تا 10میلیون تومان هم درآمد دارد.

 

در پاساژ پارسیان بازار تهران با پرداخت 50میلیون تومان ودیعه و ماهی 45میلیون تومان می‌توانید کار خود را در مغازه‌ای 14متری که سال 1393 ساخته‌شده، شروع کنید. این مغازه در طبقه دوم پاساژ قرار گرفته و احتمالا علت ودیعه پایین آن هم همین مسئله است. اگر بخواهید مغازه‌ای در بازار سنتی ستارخان باز کنید که متراژ آن 15متر باشد، به 200میلیون تومان پول‌پیش و ماهی 17میلیون تومان نیاز خواهید داشت. مغازه‌ای که آگهی‌شده در طبقه اول قرار گرفته و دارای برق و تلفن و تهویه سقفی است. در توضیحاتی که نوشته‌شده، آمده این مغازه مناسب برای فروش پوشاک خواهد بود.

 

در صورتی‌که قصد داشتن یک مغازه لوسترفروشی را داشته باشید، در محله اتابک می‌توانید در راسته لوسترفروش‌ها مغازه‌ای 20متری را اجاره کنید که 100میلیون تومان ودیعه دارد و صاحب ملک توقع دارد ماهی 26میلیون تومان اجاره به حسابش واریز کنید. این مغازه امکانات کاملی دارد و در داخل یک پاساژ قرار گرفته.

 

 

 

کرج؛ حداقل ودیعه 70 میلیون

 

یک مغازه 11متری در منظریه کرج با ودیعه 300میلیون تومانی آگهی شده که اجاره آن ماهیانه 16میلیون تومان است. گزینه‌ای که درموردش حرف می‌زنیم،‌ برای طلافروشی مناسب بوده و داخل کوچه قرار گرفته. در گوهردشت اگر 100میلیون تومان داشته باشید و بتوانید ماهیانه هشت‌میلیون تومان اجاره پرداخت کنید، می‌توانید کار خود را در یک مغازه 12متری شروع کنید. این مغازه دارای انباری بوده و امتیاز آب و برق و گاز و تلفن دارد و از کرکره برقی برخوردار شده. در همان نواحی مغازه‌ای نسبتا خوش سر و شکل با متراژ 20متر، ماهیانه 19میلیون تومان اجاره دارد و ودیعه آن 200میلیون تومان در نظر گرفته شده؛ این مغازه البته بسیار نامرتب به‌نظر می‌رسد.

 

در بین آگهی‌ها یک گزینه مناسب 18متری برای ایجاد کافه‌ای کوچک در کرج‌نو آگهی شده است که ماهیانه پنج‌میلیون و 500هزار تومان اجاره دارد. برای این‌که بتوانید کار خود را در چنین مغازه‌ای آغاز کنید، باید در ابتدا 130میلیون تومان هم پول‌پیش پرداخت کنید.

 

در حصارک با پرداخت 100میلیون تومان ودیعه و ماهی پنج‌میلیون تومان می‌توانید یک مغازه 20متری و تمیز را اجاره کنید. این مغازه، دارای آب، برق، گاز و تلفن است و یک نیم‌طبقه هم دارد و از کف تا سقف آن سرامیک است. در منظریه برای این‌که بتوانید یک باب مغازه 15متری را اجاره کنید باید در ابتدا 70میلیون تومان ودیعه بدهید و بعد ماهی چهارمیلیون تومان به حساب صاحب ملک واریز کنید.

 

 

 

مشهد؛ حداقل ودیعه 70 میلیون

 

در خیابان هفت‌تیر مشهد اگر 100میلیون تومان جهت پرداخت ودیعه داشته باشید و بتوانید ماهیانه 21میلیون تومان به حساب مالک پول واریز کنید، می‌توانید یک مغازه تروتمیز 20متری اجاره کنید که دارای کولرگازی و شیشه سکوریت است و کرکره برقی دارد. این مغازه در کنار بورس خوراکی قرار گرفته و بنابراین کار شما هم باید در همین حوزه باشد.

 

با همین 100میلیون تومان می‌توانید ودیعه موردنظر برای اجاره مغازه‌ای 20متری را در صیاد‌شیرازی پرداخت کنید. اجاره چنین مغازه‌ای ماهی 15میلیون تومان است و به‌درد لوازم‌یدکی فروشی می‌خورد چون به پمپ‌بنزین بسیار نزدیک است.

 

در محله‌ قاسم‌آباد با ماهی پنج‌میلیون تومان و پول‌پیش 100میلیون تومان، مغازه‌ای با وسعت 15متر در یک پاساژ انتظارتان را می‌کشد. این مغازه دارای دکور بوده و می‌توانید در آن کار خود را در حوزه موبایل‌فروشی، تعمیرات موبایل یا فروش لپ‌تاپ و ... شروع کنید. البته شما علاوه بر پولی که برای ودیعه می‌پردازید، چاره‌ای ندارید به‌جز این‌که 22میلیون تومان هم با هدف اجاره دکور به مالک پول بدهید.

 

در خیابان 17 شهریور و راسته عینک‌فروش‌ها با 50میلیون تومان ودیعه و پرداخت ماهی 10میلیون تومان می‌توانید سراغ اجاره یک ملک تجاری 18متری بروید. در توضیح آن نوشته شده که در مغازه 220میلیون تومان عینک وجود دارد که صاحب ملک می‌خواهد آن را هم به شما بدهد و البته پولش را بگیرد. درصورتی‌که بخواهید در خیابان مطهری شمالی مغازه‌ای 17متری را اجاره کنید، باید هفت‌میلیون و 200هزار تومان هر ماه پول بدهید و ودیعه 70میلیون تومان هم بپردازید.

 

 

 

اصفهان؛ حداقل ودیعه 40 میلیون

 

در ملک‌شهر اصفهان مغازه‌ای 20 متری آگهی شده که مناسب برای مغازه دخانیات‌فروشی توصیف شده است. این مغازه 45میلیون تومان ودیعه داشته و اجاره آن ماهیانه، چهارو نیم‌میلیون تومان است. صاحب ملک گفته که قصد دارد اجناس داخل مغازه را هم به‌فروش برساند. با پرداخت ودیعه 80میلیون تومانی می‌توانید سراغ مغازه‌ای شش‌متری در نقش‌جهان بروید که ماهی هشت‌میلیون تومان اجاره آن است. این مغازه دارای برق و آب و گاز بوده و شیشه سکوریت و در الکترونیک دارد. مالک که کمی سخت‌گیر به‌نظر می‌رسد، توضیح داده حداقل هفت برگ چک برای تخلیه و اجاره‌ها از مستاجر دریافت خواهد کرد.

 

برای اجاره مغازه‌ای 14متری در هشت‌بهشت غربی باید علاوه بر 80میلیون تومان ودیعه، ماهی دو میلیون تومان هم به حساب صاحب ملک واریز کنید. این مغازه مناسب میوه‌فروشی یا سوپرمارکتی است و دیوارهای آن کاشی بوده و خیلی تمیز به‌نظر نمی‌رسد.

 

در خیابان شیخ‌صدوق با پرداخت ودیعه 40میلیون تومان و اجاره چهارونیم میلیون تومانی می‌توانید کار خود را در مغازه‌ای 20متری آغاز کنید و در خیابان مدرس می‌شود با 50میلیون تومان ودیعه و ماهی چهارونیم میلیون تومان اجاره، سراغ مغازه 20متری رفت که مناسب برای کسب‌وکار فروش و تعمیرات موبایل است. کلیه لوازم و محصولات دکور و ویترین و تابلو LED و.. مبلغ 130میلیون تومان می‌شود که مالک انتظار دارد آن را پرداخت کنید.

 

 

 

شیراز؛ حداقل ودیعه 40 میلیون

 

کسانی‌که بخواهند در چهارراه زند ملک تجاری 12متری اجاره کنند، باید در وهله اول، 100میلیون تومان ودیعه بپردازند و بعد هر ماه، هشت‌میلیون تومان به حساب مالک واریز کنند. این مغازه در پاساژ تماشا قرار گرفته و در شیشه‌ای سکوریت و اسپیلیت دارد و برای موبایل‌فروشی یا تجهیزات آن مناسب است.

 

در رکن‌آباد با 200میلیون تومان پول‌پیش و ماهی 15میلیون تومان می‌توانید سراغ اجاره یک کافه 17متری بروید که تجهیزات کاملی دارد. درواقع، شما باید هزینه تجهیزات را هم جداگانه بپردازید. اما مالک نگفته که چه مبلغی برای چنین اقدامی لازم است.

 

در خیابان ملاصدرا و پاساژ اگر بخواهید یک مغازه 16متری اجاره کنید، به 40میلیون تومان بابت ودیعه نیاز دارید و باید ماهی هم شش‌میلیون تومان بپردازید. علت قیمت مناسب چنین مغاز‌ه‌ای این است که در طبقه منفی یک قرار گرفته و خیلی در دید قرار ندارد. مالک نوشته که کافه، گزینه مناسبی برای چنین مغازه‌ای به‌نظر می‌رسد.

 

در بازار بزرگ کریمخان، می‌توانید یک مغازه 15متری را رهن کنید. هزینه رهن چنین گزینه‌ای، 350میلیون تومان است و در بازار پوشاک و کفش قرار گرفته است. برای رهن مغازه 19متری در مجتمع تجاری زیتون شیراز باید 500میلیون تومان به حساب مالک واریز کنید. مغازه قبلا مانتوفروشی بوده و در بین خریداران شناخته ‌شده و مالک 65میلیون تومان هم از شما بابت نورپردازی و دکور دریافت خواهد کرد.

 

 

 

تبریز؛ حداقل ودیعه 20 میلیون

 

اگر بخواهید در فیضیه غربی یک مغازه 16متری اجاره کنید باید 200میلیون تومان ودیعه بدهید و ماهی 500هزار تومان هم اجاره پرداخت کنید. این مغازه مناسب میوه‌فروشی بوده و به گفته مالک دارای مشتری ثابت است و از آب، برق، گاز و تلفن برخوردار شده. با ماهی 12میلیون تومان و ودیعه 20میلیونی می‌توانید ملکی تجاری با وسعت 12متر را در فیضیه اجاره کنید که مناسب برای کسب‌وکار فروش موبایل است و پاخور آن خوب است.

 

برای این‌که بتوانید مغازه‌ای را با متراژ 18متر و امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، آب و برق و تلفن و سیستم گرمایش از کف اجاره کنید، باید ودیعه 50میلیون تومانی بپردازید و ماهی هم هشت‌میلیون تومان به حساب صاحب ملک واریز کنید. مغازه‌ای که حرفش را می‌زنیم، در شهناز قرار گرفته.

 

مغازه‌ای 18متری در چهارراه ابوریحان، ‌با 50میلیون تومان ودیعه و ماهی هشت‌میلیون و 500هزار تومان اجاره داده می‌شود. مغازه موردنظر ما نوساز و دو دهنه و دو نبش است و از امکاناتی چون آب، برق و گاز و تلفن مستقل برخوردار بوده و شیشه سکوریت دارد.

 

کسانی‌که در خیابان ولیعصر تبریز دنبال مغازه‌ای برای باز کردن املاک هستند، باید 200میلیون تومان ودیعه بپرازند و بتوانند ماهی 35میلیون تومان اجاره بدهند. این مبالغ مربوط به ملکی تجاری با وسعت 20متر و تمیز است که بر خیابان اصلی قرار گرفته و دارای امتیاز مستقل آب و گاز و تلفن و... است.

 

 

 

اهواز؛ حداقل ودیعه 50 میلیون

 

در خیابان مهدیس اهواز برای اجاره ملکی 16متری باید 70میلیون تومان ودیعه کنار بگذارید و ماهی هم دو میلیون تومان پول بدهید. این ملک در خیابان اصلی قرار نگرفته اما به آن نزدیک است و چندان ظاهر تمیز و مرتبی هم ندارد.

 

اگر بخواهید در خیابان نادری، مغازه‌ای چهارمتری و نُقلی جهت فروش پوشاک داشته باشید، طبق یک آگهی ملکی با اجاره سه‌میلیون تومان و پول‌پیش 50میلیون تومان انتظار شما را می‌کشد. این مغازه در پاساژ بهبهانی قرار گرفته و دارای کولر است و در طبقه اول واقع شده.

 

در پادادشهر مغازه‌ای با وسعت 18متر برای رهن آگهی شده که 350میلیون تومان پول می‌خواهد. این مغازه بر خیابان اصلی قرار گرفته است و امکاناتی از قبیل آب، گاز، برق و تلفن را دارد.

 

در ساحلی گلستان با پرداخت 200میلیون تومان می‌توانید مغازه‌ای را رهن کنید که مناسب کافی‌شاپ است و قفسه و ویترین هم دارد. اگر 140میلیون تومان پول داشته باشید، می‌توانید ملکی تجاری و 16متری را رهن کنید که در زیرزمین پاساژ الماس‌شرق قرار گرفته و به گفته مالک پاخور خوبی دارد و مشتری‌هایش را پیدا کرده است.

 

همچنین شما می‌توانید ودیعه 70میلیون تومانی بپردازید و با ماهی هفت‌میلیون تومان مغازه 20متری در کیانپارس اجاره کنید. این مغازه ظاهر تمیز و زیبایی دارد.

 

در کیانشهر ودیعه مغازه 15متری 200میلیون تومان و اجاره آن دو میلیون تومان تعیین شده. مغازه سه سال آرایشگاه مردانه بوده اما ظاهر تمیز و مرتبی ندارد و برای تبدیلش به فضای یک‌ کسب‌وکار باید هزینه جداگانه‌ای بپردازید.

 

 

 

کدخبر: ۵۵۷۵۳۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر