کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۲۷۱
تاریخ خبر:

بسته اینترنت هدیه از امروز فعال می‌شود

بسته اینترنت هدیه از امروز فعال می‌شود

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره بسته هدیه دولت گفت: «با توجه به شرایط شبکه ناگزیر بودیم افزایش تعرفه‌های اینترنت را اعمال کنیم تا کیفیت شبکه را ارتقا دهیم. در همین راستا، یک بسته هدیه برای مردم درنظر گرفتیم که برای آن‌هایی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند، از امروز فعال می‌شود.»

به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مردم برای فعال‌سازی این بسته باید به پنجره ملی خدمات دولت به آدرس my.gov.ir مراجعه کنند و شماره تلفنی را که بسته باید روی آن فعال شود، انتخاب کنند. او اشاره کرد که تلاش دولت این است که این بسته در کوتاه‌ترین زمان برای کاربران فعال شود. به گفته زارع‌پور، این بسته شامل ۱۲ گیگابایت اینترنت با ترافیک داخلی، معادل ۵ گیگابایت اینترنت با ترافیک بین‌الملل است.

وزیر ارتباطات افزود: «از کسانی که تا الان ثبت‌نام نکرده‌اند نیز درخواست می‌کنیم که در صورت تمایل، به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه کنند تا این بسته زودتر برایشان فعال شود. این بسته تا ۱۴ فروردین‌ماه سال آینده اعتبار دارد و زمان ثبت‌نام نیز تا هفته آینده است.»

هفته گذشته و پس از جدی‌شدن احتمال افزایش قیمت اینترنت همراه، وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد که در صورت موافقت با افزایش تعرفه، بسته اینترنت رایگان از سوی اپراتورها به مردم اختصاص خواهد یافت تا در ماه‌های پایانی سال هزینه به آن‌ها تحمیل نشود و بتوانند نیاز معمول خود را برطرف کنند. البته پیش‌ از این از سوی وزارت ارتباطات اعلام شده بود که این بسته ۱۰ گیگابایت ترافیک داخلی دارد.

افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنتی هم‌زمان با فیلترینگ و نامناسب‌بودن کیفیت شبکه مسئله‌ای بود که واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

 

منبع: دیجیاتو
کدخبر: ۵۵۲۲۷۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر