کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۶۹۵
تاریخ خبر:

توقیف ۲۴ دستگاه خودروی لوکس قاچاق

توقیف ۲۴ دستگاه خودروی لوکس قاچاق

سردار رحیمی از رشد ۱۳۵ درصدی مقابله با پرونده‌های کلان در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز خبر داد

سردار حسین رحیمی از رشد ۱۳۵ درصدی مقابله با پرونده‌های کلان در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز در یک ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، خبر داد. وی درباره اقدامات انجام شده از سوی پلیس امنیت اقتصادی فراجا در حوزه مبارزه با قاچاق در یک ماه گذشته گفت: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در حوزه مقابله با قاچاق کالا با تمرکز بر مجرمین اقتصادی و قاچاقچیان کلان و عمده ۹ هزار و ۵۳ پرونده تشکیل شد. در این مدت با تلاش همکارانم در سراسر کشور ۱۴۱ باند سازمان یافته که در حوزه قاچاق کالا فعالیت داشتند، منهدم شد.

 

رحیمی ادامه داد: همچنین در یک ماه گذشته پنج مرحله طرح عملیاتی و سراسری با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های فراجا در راستای مقابله با جرایم اقتصادی در سراسر کشور انجام که در نتیجه اجرای این طرح‌ها چهار هزار و ۵۴۲ فقره پرونده برای مجرمان و مفسدان تشکیل و تعداد چهار هزار و ۷۰۳ دستگاه خودرو حامل قاچاق توقیف شد.

 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه با همه مصادیق قاچاق مقابله خواهد شد، افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در مرکز و در سراسر کشور با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در محور‌های مواصلاتی، پارکینگ‌ها و ... تعداد ۲۴ دستگاه انواع خودرو لوکس قاچاق به ارزش ۲۱۱ میلیارد تومان توقیف شده و در این راستا تاکنون ۱۳ قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

 

رحیمی با اشاره به اینکه طرح مقابله با قاچاق سوخت نیز به‌صورت مستمر در دستورکار پلیس امنیت اقتصادی است، گفت: در یک ماه گذشته طــرح مبارزه با قاچاق سوخت با تمرکز بر پاکسازی نقاط آلوده در شرق استان هرمزگان با بکارگیری ظرفیت‌های یگان ویژه، یگان تکاوری و پلیس‌های تخصصی اجرا شده و بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان سوخت در اجرای این طرح کشف شد.

 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فراجا نیز، گفت: در یک ماه گذشته تعداد ۸۱۶۶ فقره پرونده علیه قاچاقچیان کالا و ارز تشکیل شده است که این موضوع در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۸ درصدی از خودنشان می‌دهد.

 

وی با تاکید بر اینکه در یک ماه گذشته کشف بالغ بر پنج هزار و ۴۱۳ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق را شاهد بودیم و در این حوزه رشد ۹۷ درصدی را رقم زده ایم، گفت: تعداد ۴۵ فقره پرونده کلان، ملی و مهم با ارزش بالاتر از ۱۰ میلیاردتومان با رشد ۳۶ درصدی را شاهد هستیم.

 

رحیمی با اشاره به کشف دو هزار و ۱۱۰ میلیارد تومان کالای قاچاق و رشد ۱۳۵ درصدی ارزش پرونده‌های کلان و سازمان یافته، گفت: در یک ماه گذشته در حوزه دستگیری قاچاقچیان کالا و ارز رشد ۱۹ درصدی و در حوزه توقیف دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق رشد ۳۱ درصدی و همچنین در حوزه توقیف خودروی موسوم به شوتی رشد ۹۷ درصدی داشتیم.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۶۰۶۹۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر