کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۹۱۴
تاریخ خبر:

افزایش تعداد قربانیان سیل مشهد

افزایش تعداد قربانیان سیل مشهد

همزمان با افزایش کشته‌شدگان سیل مشهد، دادستان مشهد از برخورد بدون تبعیض با مقصران حادثه سیل خبر داد

محمدحسین درودی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی ضمن عرض تسلیت بابت جانباختن و مصدومیت تعدادی از هم استانی‌ها در حادثه تلخ سیل و جاری شدن سیلاب در استان اظهار کرد: از همان ساعات اولیه حادثه به معاونت حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی ماموریت داده شد تا در محل حضور پیدا کرده و هماهنگی لازم بین دستگاه‌های خدمات رسان را ایجاد و در صورت نیاز دستورات قضایی فوری جهت پیشبرد امور دستگاه‌های خدمات رسان یا رفع خطر از بناهای خطری و یا صدور دستور تخریب ابنیه به منظور عبور ایمن سیلاب باشد صادر کنند.

او افزود: همچنین برای کلیه آسیب دیدگان اسکان مناسب فراهم و با توجه به قطعی برق، تامین وسایل روشنایی سیار با دستور این دادستانی در دستور کار شرکت برق قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی بیان کرد: پل‌ها و دیوارهای ناایمن و مانع عبور سیلاب تخریب و با توجه به ظرفیت مناسبی که در حوزه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان به جهت ارتباط با گروه‌های جهادی و سمن‌ها وجود داشت، تمام گروه‌های جهادی و سمن‌ها برای خدمات رسانی به مردم فعال شدند.

درودی بیان کرد: شناسایی مقصران احتمالی حادثه مزبور بر اساس کار کارشناسی و بازدیدهای میدانی و فیلم‌هایی که از حادثه وجود دارد و مستندات موجود در دستگاه‌های متولی برای اقدامات پیشگیرانه و اصلاح گرایانه، در دستور کار قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی گفت: با مقصران اعم از نهادهای عمومی یا غیر عمومی و اشخاص حقوقی و حقیقی احتمالی بدون تبعیض برخورد خواهد شد و در همین راستا با پیگیری‌های صورت گرفته مدیر بحران بی اطلاع از آخرین وضعیت با ارائه استعفا مسئولیت را تحویل داد.

بر اساس آخرین گزارش‌ها تعداد تلفات سیل چهارشنبه شب به 12 نفر رسیده است. 

فرماندار فریمان، امیر ذاکری حسن آباد اظهار داشت: این تعداد اعضا و بستگان یک خانواده بودند که طی امروز و دیروز در حوالی روستای «بزجانی» پیدا شده‌اند. جانباختگان دو پسر چهار و نیم ساله و 13 ساله، یک دختر دو ساله و بانوی 52 ساله هستند.

پیش از این براساس اعلام اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی، پنج نفر از جانباختگان سیل مربوط به شهر مشهد و 2 نفر نیز از مناطق روستایی فریمان بوده اند که دیروز پیکرشان پیدا شده بود.

بخشدار احمد آباد مشهد نیز دیروز از کشف جسد پیرمرد اهل روستای سرغایه خبر داده بود.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۸۹۱۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر