کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۰۱۶
تاریخ خبر:

تبعات اظهارات نماینده مجلس در مورد حجاب، آتاتورک و روابط جنسی در ترکیه

تبعات اظهارات نماینده مجلس در مورد حجاب، آتاتورک و روابط جنسی در ترکیه

روابط با ترکیه در خطر است؟

هفت صبح| بانکی‌پور، نماینده مجلس در خصوص لایحه حجاب و عفاف گفت که تمام دوربین‌های ادارات دولتی و خصوصی باید به فراجا وصل گردند. او یکی از تندترین مواضع اخیر را در مورد مسئله حجاب اتخاذ کرده که حتی خشم اصولگرایان را برانگیخته است. بد نیست اول از همه سخنان بانکی‌پور را اینجا بخوانید:

   

مجازات‌ها را طبقه‌بندی کرده‌ایم. آخرین طبقه عابر یا فردی است که در فضای مجازی کشف حجاب کرده، که به صورت پرداخت جریمه با وی برخورد می‌شود.

    

برای کسی‌که کشف حجاب کرده، بار اول یک‌ونیم میلیون تومان جریمه معلق نوشته می‌شود. اگر مجددا تصویر او در دوربین‌ها دیده شد، جریمه دوم سه‌میلیون تومان می‌شود؛ به‌علاوه یک‌ونیم‌میلیون. بنابراین چهارونیم میلیون تومان برایش نوشته می‌شود که بعد از سه هفته باید پرداخت شود.

    

برای این‌که هویت فرد به‌طور کامل شناسایی شود، تمام دوربین‌های فروشگاه‌ها و ادارات لینک به فراجا می‌شود.

    

گشت ارشاد یا طرح نور الان طبق همان قانون سابق اجرا می‌شود، به محض این‌که لایحه عفاف و حجاب اجرا شود، دست پلیس خیلی باز می‌شود.

 

 

اما همه‌چیز به همین‌ها ختم نمی‌شود. بانکی‌پور به سراغ آتاتورک و ترکیه رفته و در ویدئویی که منتشر شده، مدعی است: «در ترکیه به طور متوسط هر مرد با ۱۵زن شریک جنسی است و بعضی تا ۵۰ زن. این ارمغان کشف حجاب آتاتورک است؛ آتاتورک ضربه بزرگی به ترکیه زد».

 

 

علی قلهکی فعال رسانه‌ای اصول‌گرا در شبکه اجتماعی ایکس به این اظهارات امیرحسین بانکی‌پور واکنش نشان داده و نوشته: «این اظهارات (بر فرضِ صحت!) صرفا به درد ارائه در جلسات قرارگاه‌ها و مجموعه‌های سازمانی می‌خورد و انتشار رسمی آن، روابط گسترده ما را با همسایه مهم‌مان، دچار مشکل جدی می‌کند. حتما آقای بانکی پور جلسه ارائه گزارش کارگروه آسیب‌های اجتماعی به رهبر انقلاب را به‌خاطر دارند که پس از آن رهبری گفتند از ناراحتی تا صبح نخوابیدم. فهم منشا مشکلات فرهنگی اجتماعی کشور توسط بانیان امر، ایراد جدی دارد».

 

امیرحسین بانکی پور فرد، نماینده حوزه انتخابیه اصفهان و ورزنه است که موفق شد در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب ۲۴۵هزار و ۶۲۹ رای، از چهار میلیون رای‌دهنده این حوزه به مجلس راه پیدا کند. بانکی‌پور، ریاست کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده را برعهده دارد. او در سال 1401، در اظهاراتی زنان و دختران ایرانی را خطاب قرار داد و در مورد ازدواج آن‌ها با مردان مسلمان شیعه حرف زد که واکنش‌های منفی زیادی داشت.

 

 

کدخبر: ۵۵۸۰۱۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر