کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۸۴۶
تاریخ خبر:

ویدیو | تخلیه ۸۰ خاور زباله از خانه مسکونی در بجنورد

ویدیو | تخلیه ۸۰ خاور زباله از خانه مسکونی در بجنورد

۸۰ خاور زباله چطوری در یک منزل مسکونی جمع شده بود و چرا همسایگان به تنگ آمدند و به شهرداری شکایت کردند

به دنبال تجمیع چند تن زباله در یک منزل مسکونی در یکی از کوچه های مرکز شهر بجنورد، ماموران شهرداری و نیروی انتظامی با دستور دادستانی به این موضوع رسیدگی کردند. مدتی قبل همسایه های این منزل مسکونی از شدت بوی تعفن و آلودگی های ایجاد شده به دلیل تجمع چندین تن زباله در یک منزل مسکونی، اعتراض خود را به شهرداری اعلام و درخواست رسیدگی به این موضوع را داشتند که با دستور دادستان این موضوع پیگیری و مشخص شد میلیاردری که مشکل روانی دارد و یکی از زباله گردهای بجنورد به حساب می‌آید، این زباله ها را جمع کرده و بدون فروش آن ها، در میان آن ها زندگی می کند!

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد به ایسنا گفته: زمانی که با دستور دادستانی به محل مورد نظر رفتیم، با انبوهی از زباله ها روبه رو شدیم که جمع آوری این میزان زباله آن هم در منزل و محل زندگی با هیچ عقل و منطقی همخوانی ندارد. تمام نقاط این ملک مخروبه، مملو از زباله بود. هم حیاط هم اتاق ها. این فرد نیز در میان همین زباله ها زندگی می کرد و به نظر می رسد جمع آوری این زباله ها به دلیل مشکلات روانی انجام می گرفته است. همه نوع زباله در این ملک پیدا شد اما نمی‌توان آن را یک ضایعاتی غیرمجاز قلمداد کرد. چراکه صاحب این زباله‌ها که صاحب این ملک مسکونی ارزشمند در یکی از کوچه های مرکز شهر بجنورد است، هیچ زباله ای را تفکیک نکرده و به فروش نرسانده و در کنار آن ها در اتاق و منزلش زندگی می کرد!

در میان این زباله ها، لاشه گربه و سگ هم پیدا شده و حتی صاحب آن ها اقدام به خریداری کتاب برای قراردادن آن ها در میان زباله ها نیز کرده است!

شادکام با اشاره به اینکه شهرداری به دستور دادستانی درحال تخلیه زباله های این ملک میلیاردی است، ادامه داد: حجم زباله ها به قدری زیاد است که ۸۰ سرویس خاور تاکنون زباله‌ها را جابجا کرده اما هنوز تمام نشده و پیش بینی می کنیم ۱۰ سرویس خاور دیگر مورد نیاز است تا بتوانیم تخلیه آن ها را به اتمام برسانیم که به دلیل کوچک بودن محل ورود و خروج با دشواری های خاص خودش همراه است.

وی با بیان اینکه شاهد چیزهای عجیبی در این اتفاق بودیم، گفت: این فرد از اعضای یکی از خانواده های صاحب نام بجنورد است که اتفاقا تعدادی از آن ها در خارج از کشور سکونت دارند و درحال حاضر سرپرستی ندارد به همین دلیل به گرمخانه شهرداری بجنورد منتقل شده و پس از بررسی وضعیت وی در ستاد ساماندهی متکدیان، تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار بجنورد همچنین بیان کرد: حدود دوسال پیش نیز همسایه های این فرد، شکایت مشابهی را نسبت به این موضوع داشتند که در آن زمان به این موضوع رسیدگی کردیم؛ اما حجم زباله ها در آن زمان بسیار کمتر از امسال بود و گمان می‌کردیم این اتفاق دیگر تکرار نشود.

.

منبع: مشرق
کدخبر: ۵۵۶۸۴۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر