کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۷۵۲
تاریخ خبر:

ادامه پس‌لرزه‌‎های انتشار کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دانشکده الزهرا

ادامه پس‌لرزه‌‎های انتشار کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دانشکده الزهرا

دانشجویی که این فیلم را تهیه کرده، شناسایی شده و فردا قرار است به همراه پدرش جوابگوی این کارش باشد

واکنش‌ها به انتشار کلیپ جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه الزهرای بوشهر ادامه دارد. «زهرا حاجیانی» رئیس دانشکده الزهرای بوشهر گفت: «از دی‌ماه سال ۹۸ تاکنون، هیچ جشن فارغ‌التحصیلی در دانشکده الزهرا برگزار نشده است. بعد از کرونا و نیز به علت کمبود منابع مالی، هیچ جشن فارغ‌التحصیلی در دانشکده الزهرا برگزار نشده و کلیپ پخش‌شده در فضای مجازی، توسط چند دانشجوی فارغ‌التحصیل این دانشگاه، بدون هماهنگی و اخذ مجوز از دانشگاه به صورت خودجوش برگزار شده است؛ دانشگاه در جریان برگزاری آن هیچ نقشی نداشته است.»

 

او گفت: «هشت نفر از دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه، با تهیه فرم لباس فارغ‌التحصیلی، در بافت قدیم بوشهر اقدام به این کار کردند و با میکس آن جشن با سردرب دانشگاه، این موضوع را به وجود آورده‌اند. این موضوع توسط حراست دانشگاه در دست بررسی است؛ دانشجویی که این فیلم را تهیه کرده، شناسایی شده و فردا قرار است به همراه پدرش جوابگوی این کارش باشد.»

 

به گفته رئیس دانشکده الزهرای بوشهر، این دانشگاه پیگیری قضایی این فعالیت غیرقانونی را تا حصول نتیجه ادامه خواهد داد. در این کلیپ، یکی از دانشجویان می‌گوید که این شادی مربوط به جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ورودی سال ۹۷، در رشته معماری دانشکده الزهرا است.

 

در این فیلم، تعدادی از دانشجویان که مقنعه و لباس مراسم فارغ‌التحصیلی پوشیده‌اند، با ترانه‌ای از «عرفان طهماسبی» به شادی می‌پردازند. انتشار خبری مبنی بر برکناری رئیس دانشکده الزهرا به دلیل این کلیپ در یکی از رسانه‌ها، سوال‌برانگیز بود، با این حال پیگیری‌ها، حکایت از آن دارد که برکناری رئیس دانشکده صحت ندارد. توضیحات رئیس دانشگاه در حالی است که به وضوح، مشخص است تعداد این دانشجویان، بیش از تعداد مورد اشاره است و بخشی از کلیپ نیز در دانشگاه ضبط شده است.

کدخبر: ۵۵۵۷۵۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر