کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۱۷۴۵
تاریخ خبر:

باند مخوف زورگیری ۲۰ میلیاردی از زنان اصفهان

باند مخوف زورگیری ۲۰ میلیاردی از زنان اصفهان

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: باند چهار نفره ای که ۲۰ میلیارد ریال زیور آلات طلا را از زنان کهنسال زورگیری کرده و متواری شده بودند در عملیات مشترک کارآگاهان این پلیس این استان و پلیس آگاهی همدان دستگیر شدند.

بر اساس اعلام فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ حسین تُرکیان افزود: بدنبال شکایت چندین نفر از خانم‌های مسن اصفهانی مبنی بر اینکه چند مرد و یک زن جوان گوشی تلفن همراه و زیور آلات طلا آنان را به زور سرقت کرده اند، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت های به عنف پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی ادامه داد: سرقت های مذکور باعث ایجاد ترس و نگرانی در بین زنان کهنسال و سالمند شده بود و مال باختگان در تحقیقات انجام شده عنوان کردند که متهمان چهار نفر شامل سه مرد و یک زن بودند که به وسیله خودرویی تحت پوشش مسافرکش آنها را سوار کرده و در بین راه با تهدید سلاح سرد زیور آلات طلای آن ها را گرفته و آنها را پیاده می کردند.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: از آنجا که هر کدام از مال باختگان مشخصات متفاوتی از متهمان و خودروهایی که سوار شده بودند را ارائه می کردند کار شناسایی باند مذکور کمی سخت شده بود و نشان می داد که کارآگاهان با افرادی حرفه ای روبرو هستند که هر بار با یک نوع خودرو به شکار طعمه های خود در سطح شهر می پردازند.

سرهنگ تُرکیان اظهار داشت: تحقیقات در خصوص این پرونده با دقت و ظرافت خاصی دنبال می شد تا اینکه سرانجام کارآگاهان سرنخ هایی از حضور متهمان در شهر همدان به دست آورده و بلافاصله طی هماهنگی با مرجع قضائی به این شهر رفته و در عملیاتی منسجم و ضربتی با همکاری کارآگاهان پلیس آگاهی استان همدان هر ۴ متهم که برای انجام سرقت های مشابه به این شهر رفته بودند را در مخفیگاهشان دستگیر و به استان اصفهان منتقل کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان همگی غیر بومی و اهل یکی از استان های غربی کشور هستند گفت: سردسته این باند فردی سابقه دار است که به همراه همسر و ۲ دوست خود اقدام به طراحی و اجرایی کردن نقشه سرقت از زنان کهنسال را می کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطر نشان کرد: متهمان در تحقیقات انجام شده به ۱۱ فقره زورگیری گوشی تلفن همراه و طلاجات و همچنین ۷ فقره قاپ زنی از شهروندان در شهر های اصفهان، خمینی شهر و فلاورجان اعتراف کردند که ارزش اموال به سرقت رفته توسط آنان بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال بوده است.

سرهنگ ترکیان در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری دستگاه قضائی و کارآگاهان پلیس آگاهی استان همدان و همچنین تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان که در کوتاه ترین زمان ممکن اعضای باند مذکور را شناسایی و دستگیر کردند خاطر نشان کرد: با تکمیل شدن پرونده متهمان برای رسیدگی قانونی به جرایم خود تحویل مرجع قضائی شدند.

 

منبع: همشهری
کدخبر: ۵۵۱۷۴۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر