کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۱۰۶۴
تاریخ خبر:

شیوه جدید برگزاری فینال جام‌حذفی ایران به سبک ایتالیایی‌ها

شیوه جدید برگزاری فینال جام‌حذفی ایران به سبک ایتالیایی‌ها

مسئول مسابقات سازمان لیگ می‌گوید ‌ شکل برگزاری فینال جام‌حذفی از فصل بعد تغییر می‌کند‌

‌بحث و جنجال بر‌سر مکان برگزاری فینال جام حذفی میان تیم‌های سپاهان و مس رفسنجان بالا گرفته است. سازمان لیگ ورزشگاه سردار آزادگان قزوین را برای برگزاری این مسابقه تعیین کرده اما هر دو تیم خواستار تغییر آن به یکی از ورزشگاه‌های امام خمینی ‌ اراک یا آزادی تهران هستند.

با این حال، سازمان لیگ از برگزاری این مسابقه در ورزشگاه آزادی خودداری کرد و برسر موضع خود برای انجام این دیدار در استادیوم اراک باقی ماند و حالا نیز امیرحسین روشنک از دلایل سازمان لیگ برای عدم برگزاری این بازی در استادیوم آزادی صحبت کرد.

روشنک در میان صحبت‌هایش موضوع مهمی را مطرح کرد. او گفت ‌ فینال سال بعد جام حذفی قطعا به شکل متفاوتی برگزار خواهد شد و ممکن است به مانند ایتالیا که فینال مسابقات در استادیوم المپیک رم برگزار می‌شود، فینال حذفی ایران نیز در یک ورزشگاه ثابت به انجام برسد.

طرح بعدی که در دست مسئولین سازمان لیگ قرار دارد، برگزاری فینال جام حذفی به صورت رفت و برگشت در زمین تیم‌های حاضر در بازی پایانی است که باید دید در میان این دو طرح، کدام‌یک تصویب می‌شود.

روشنک در خصوص عدم برگزاری فینال حذفی امسال در آزادی تهران گفت: تیم‌ها از دید خودشان به این قضیه نگاه کردند و تمام جوانبی را که برای برگزاری این مسابقه باید در نظر می‌گرفتیم را لحاظ نکردند. برای برگزاری این بازی، ما با چالش‌های زیادی روبه‌رو بودیم.

او درباره دیگر شهرها نیز گفت: شهرهایی مانند کرمان، اراک و مشهد نیز نامزد میزبانی دیدار پایانی جام حذفی بودند اما هر کدام از این ورزشگاه‌ها بنا بر دلایل و مشکلاتی، میسر نشد. حتی خود ورزشگاه آزادی می‌توانست میزبان این بازی باشد، اما قطعا این استادیوم در دسترس ما نبود و خودتان می‌توانید از مدیران این مجموعه ‌ یا مدیران توسعه پرس‌وجو کنید.

روشنک در پایان از تغییر سیستم برگزاری فینال حذفی صحبت کرد و گفت: برنامه‌هایی را برای فصل آینده داریم. یا شکل برگزاری فینال را از حالت تک‌بازی تغییر می‌دهیم ‌ یا یک ورزشگاه را به عنوان محل ثابت برای برگزاری فینال‌های جام حذفی در نظر بگیریم و همه تیم‌ها از ابتدای فصل، مکان برگزاری بازی پایانی را بدانند.

 

 

منبع: ورزش3
کدخبر: ۵۶۱۰۶۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر