کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۰۱۶
تاریخ خبر:

نظر ۱۱ کارشناس برجسته داوری درباره گل قهرمانی پرسپولیس

نظر 11 کارشناس برجسته داوری درباره گل قهرمانی پرسپولیس

حجم سنگینی از اعتراض استقلالی‌ها در شبکه‌های مجازی و اجتماعی، علیه سلامت گل گولسیانی شکل گرفت

گئورگی گولسیانی با گلزنی مقابل مس رفسنجان باعث قهرمانی پرسپولیس شد. ‌ پرسپولیس با برتری یک بر صفر مقابل مس رفسنجان عنوان قهرمانی لیگ بیست‌وسوم را به‌دست آورد. سرخپوشان با گل گیورگی گولسیانی موفق به برد شدند. این گل در شرایط مشکوک به آفساید به ثمر رسید که البته تشخیص سالم بودن یا نبودن آن بسیار سخت است.

 

با اینحال باید نظر کارشناسان داوری را جویا شد تا آنها در نبود تکنولوژی های روز دنیا، بگویند به نظرشان گل گولسیانی در آفساید به ثمر رسیده یا اینکه خطای دید در تصاویر موثر است.

یازده کارشناس برجسته داوری فوتبال ایران با تصاویر فریز شده ، عقیده خود را در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف اعلام کردند که اغلب به کیفیت فنی نامناسب تصاویر برای اعلام نظر اشاره کرده‌اند. 

محمدرضا ابوالفضلی: تشخیص این صحنه بسیار دشوار است. برای تشخیص این صحنه نیاز به دوربین روی خط هست و نمی‌توانیم از این زاویه تشخیص بدهیم.

 محمدحسین ترابیان: سلام وقت بخیر. با توجه به زاویه دوربین و صحنه های پخش شده ، ارزیابی این صحنه بسیار سخت است. برای ارزیابی صحنه ، باید دوربین دقیقا روی خط آفساید باشد تا نظر قطعی اعلام گردد. مضاف بر این برای ارزیابی و کارشناسی اینجور صحنه ها نیاز به تکنولوژی‌ VAR میباشد.

 مهدی عالیقدر: به واقع تشخیص اینکه زننده گل در وضعیت آفساید میباشد نیازمند VAR و دوربین روی خط می‌باشد، در این موارد بهترین تصمیم گیرنده کمک داور است، لذا میبایست با توجه به جایگیری خوب کمک داور به تصمیم وی احترام بگذاریم.

 ابراهیم میرزابیگی: پای بازیکن مس رفسنجان مساوی با بازیکن پرسپولیس است و به همین دلیل این صحنه نمی‌تواند آفساید باشد و گل صحیح است.

 حسین عسگری: صحنه خیلی سختی است و باز هم دوربین روی خط آفساید نیست اما جای بحث دارد. با این تصاویر به نظر می‌رسد زمان پاس بازیکن هم‌دسته، بازیکنی که گل زد نیم گام در آفساید باشد اما باز هم تاکید می‌کنم تا دوربین روی خط نباشد، نمی‌توانیم نظر قطعی بدهیم.

تورج حق‌وردی: گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

 بابک وسیله‌بر: صحنه بسیار سختی است و نیاز به وی ای آر دارد و تشخیص دقیق آن از فیلمبرداری روی خط آفساید مقدور است، اما از این زاویه زمان لمس توپ توسط همدسته مهاجم، زننده گل در موقعیت آفساید به نظر میرسد.

 سعید علی نژادیان: با این زاویه تصویر برداری و با توجه به اینکه دوربین دقیقا روی خط آفساید قرار ندارد، تشخیص قطعی اینکه مهاجم در آفساید قرار دارد یا خیر مشکل است.برای این گونه صحنه ها وجود تکنولوژی VAR لازم است.

 نوید مظفری: متأسفانه ما همیشه مشکل تصویربرداری داریم. در این صحنه هم نمی‌توانیم نظر صد درصدی بدهیم اما ۹۰ درصد بازیکنی که گل را به ثمر می‌رساند، در وضعیت آفساید قرار دارد.

 یدالله جهانبازی: سخت است اما به نظرم برابر هستند.

 علی خسروی: دست بازیکن حساب نمی‌شود و پا هم وی ای آری است و باید تکنولوژی تشخیص بدهد.

 

منبع: تابناک
کدخبر: ۵۶۰۰۱۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر