کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۶۵۰
تاریخ خبر:

پیش‌بینی ابراهیم قاسمپور از قهرمان لیگ برتر ایران

پیش‌بینی ابراهیم قاسمپور از قهرمان لیگ برتر ایران

ابراهیم قاسمپور به اتفاقات روز فوتبال ایران پرداخت

از لغزش استقلال در صدر گرفته تا پیشنهاد تبانی و جذب بازیکن به او در زمانی که تیمش در اردوی ترکیه بود. بخش هایی از حرف های تازه این پیشکسوت فوتبال ایران را در زیر بخوانید:

 

در این هفته‌ها شاهد بودیم استقلال در بیشتر ایام فصل صدرنشین بود، اما آنها جایی که نباید امتیاز از دست می‌دادند،‌ دچار اشتباه شدند. پرسپولیس هم در کمال ناباوری، دیداری که شکست خورده بود را با پیروزی عوض کرد تا از این لغزش آبی‌پوشان نهایت استفاده را ببرد.

 

نکته‌ عجیب در تیم استقلال خوزستان این بود که چرا حفظ نتیجه و کنترل بازی را در دستور کار نداشت. این در شرایطی است که یک بازیکن کمتر هم داشت و باید از موقعیتی که به دست آمد، نهایت استفاده می‌برد. در عوض استقلال خوزستان همان سبک بازی خود را ادامه داده و تاوان سختی هم برای آن داد.

 

استقلال برابر نساجی یک بازی بی‌برنامه را ارائه کرد. هر چند نساجی هم خوب عمل کرد، اما وقتی استقلالی‌ها شنیدند در تهران پرسپولیس با ۳گل عقب است، دچار اشتباه شد. همین اشتباه کافی بود تا استقلال ضربه بخورد و پس از مدت‌ها و در ۲ هفته پایانی لیگ صدرنشینی را از دست بدهد. در شرایطی که همه چیز در اختیار و کنترل آنها بود، با دست خود صدرنشینی را به پرسپولیس دادند.

 

زمانی که در نفت آبادان بودم و به همراه تیم به ترکیه رفتیم با اتفاقی مواجه شدم که برای من عجیب بود. چند داور فوتبال کشورمان در آن ایام در ترکیه بودند و سر تمرین تیم ما حاضر شدند. در آن فصل سقف قرارداد حدود ۱۵۰ میلیون تومان بود،‌ یکی از آنها به من گفت چند بازیکن خوب دارم. آنها را جذب کن و برای هر کدام هم مبلغی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون صحبت کرد که به خود من برسد.

 

من در جواب گفتم بیایند و تست بدهند اگر خوب بودند جذب می‌کنیم اما از این پول‌ها نمی‌گیریم اما او اعتقاد داشت باید بدون تست آنها را جذب کنم. من جنوبی هستم و طبیعی است به تیم شهر خودم جفا نکنم و برای همین موضوع را خاتمه دادیم تا به شروع فصل رسیدیم. در همان بازی کمک‌داور همان فردی بود که در ترکیه با من صحبت کرد و بازی با تساوی یک بر یک دنبال می‌شد. هر بار توپ روی دروازه حریف می‌رفت داور سوت می‌زد و روی دروازه ما از این خبرها نبود. وقت اضافه‌ای گرفته شد که نباید گرفته می‌شد و در نهایت روی یک ضربه کرنر و خطایی که روی دروزاه‌بان ما شد، توپ به گل تبدیل شد و ما بازی را باختیم که بعد از آن مصاحبه تندی را انجام دادم.

 

بعد از این بازی فدراسیون با من تماس گرفت و از من خواستند در آنجا حاضر و بابت مصاحبه تندی که داشتم پاسخگوی ابهامات باشم. من هم بدون آنکه اسمی ببرم گفتم خودتان بررسی کنید و ببینید در ۲ ماه گذشته و قبل از فصل چه تیم‌هایی در ترکیه بودند و کدام داوران هم به این کشور سفر داشته‌اند، همه چیز مشخص می‌شود. این موضوع در حال بررسی بود که همان داور با من تماس گرفت و از من خواست به دلیل مشکلات خانوادگی و مسائلی که برای دخترش ایجاد شده سکوت کنم و من هم به دلیل همین موضوع بحث را ادامه ندادم.

 

در ادامه او بازهم تماس گرفت و گفت فدراسیون می‌گوید قاسم‌پور بیاید و بگوید که آن داور تو نبودی، من هم برای حفظ آبروی او همین کار را کردم اما می‌گویم او همان فردی بود که در ترکیه با من صحبت کرده بود.

 

در آن دوران چند داور محروم شدند اما بعد از چند ماه به میادین بازگشتند و انگار اتفاقی رخ نداده بود. در فوتبال ما مربیان منشوری هم بودند اما برخورد لازم با آن‌ها هم صورت نگرفت. تبانی و اتفاقاتی که به فوتبال ضربه بزند در گذشته بود،‌ الان هم وجود دارد و در آینده هم خواهد بود و این به دلیل وجود پول زیاد در فوتبال است. فراموش نکنید اختلاس و تبانی کار آدم‌های کوچک نیست و بدون شک افرادی پشت پرده هستند که نه دیده می‌شوند و نه اسمی از آنها برده می‌شود. در این پرونده‌ها معمولا افراد کوچک قربانی می‌شوند و هیچ وقت اسمی از آنهایی که بازی را مدیریت می‌کنند، برده نمی‌شود.

 

متاسفانه در لیگ امسال نه بازیکن شاخص و پدیده‌ای دیدیم و نه بازی‌ها از سطح کیفی خوبی برخوردار بود. شاید تنها بازی‌ تیم‌هایی استقلال، پرسپولیس و سپاهان با هم و چند بازی دیگر را بتوانیم نام ببریم و در غیر این صورت کیفیتی را ندیدیم.

 

منبع: ایرنا
کدخبر: ۵۵۹۶۵۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر