کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۴۸۷
تاریخ خبر:

رویای والیبال تمام شد؛ باورکنید

رویای والیبال تمام شد؛ باورکنید

ایران سهمیه المپیک را از دست خواهد داد؟

هفت صبح| نتایج تیم ملی والیبال ایران در همین دو بازی اول انتخابی المپیک به گونه‌ای بوده که نه تنها شانس حضور در المپیک را به صفر نزدیک کرده که حتی اعتبار والیبال ایران برای شرکت در مسابقات بزرگ جام ملت‌های جهان و لیگ جهانی را مورد خدشه سنگین قرار داده و بعید نیست از سال بعد ایران دیگر در این سطح از مسابقات والیبال پذیرفته نشود.

 

ضعف شدید تیم ایران از ناحیه پاسور و تزلزل و عدم اعتماد به نفس اسپکرها و شرایط  ضعیف دریافت‌ها و سرویس‌ها ایران را در مقابل ایتالیا به تیمی دست و پا بسته بدل کرده بود. فعلا ایران در انتهای جدول قرار دارد و دورنمایی برای تکان خوردن از این قسمت جدول در دسترس نیست. گزارش خوشبینانه ایسنا را در ادامه بخوانید.

 

با گذشت سه روز از لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴، کوبا خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی صعود به المپیک پاریس معرفی کرد.

 

مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۴ در گروه مردان از ۱۶ خرداد آغاز شده و در پایان لیگ ملت‌ها چهار تیم برتر از طریق رنکینگ سهمیه المپیک را به دست می‌آورند. به این ترتیب لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ آخرین راه صعود والیبال ایران به المپیک است.

 

در حال حاضر تیم‌های فرانسه به عنوان میزبان المپیک، لهستان، آمریکا، ژاپن، برزیل، آلمان و کانادا سهمیه مستقیم بازی‌های پاریس را به دست آورده‌اند که تنها پنج سهمیه باقی می‌ماند. از این تعداد هم یک سهمیه به قاره آفریقا تعلق می‌گیرد چرا که تمامی قاره‌ها باید در المپیک نماینده داشته باشند. در حال حاضر مصر به دلیل امتیاز بالاتر در رنکینگ جهانی بین سایر تیم‌های آفریقایی این سهمیه را دارد. به این ترتیب چهار سهمیه باقی می‌ماند.

 

برای چهار سهمیه باقی مانده چند تیم شرایط بهتر و شانس بیشتری دارند و می‌توانند در لیگ ملت‌ها کار را تمام کنند و المپیکی شوند. ایتالیا، آرژانتین و اسلوونی فاصله امتیازی بهتری دارند و تا پیش از شروع لیگ ملت‌ها، صربستان هم چهارمین تیمی بود که با توجه به رنکینگ و امتیازش شانس بالاتری برای المپیکی شدن داشت اما با شروع رقابت‌ها تیم کوبا متفاوت ظاهر شده و خود را به عنوان یک مدعی اصلی صعود به المپیک نشان داده و اکنون جای صربستان را در رتبه نهم رنکینگ جهانی گرفته است.

 

کوبا از سه مسابقه‌ای که انجام داده، برزیل و آلمان را شکست داده و پابه‌پای ژاپن رقابت کرد و در ست پنجم در امتیاز ۲۲ بر ۲۰ نتیجه را به این تیم واگذا کرد اما صربستان تنها مقابل ایران به پیروزی رسید و برابر تیم‌های ژاپن و برزیل نتیجه را واگذار کرد.

 

وضعیت ایران اما چنگی به دل نمی‌زند. تیم ملی کشورمان در دو مسابقه‌ای که انجام داده نتیجه را واگذار کرده و هر چند اکنون در رتبه چهاردهم جدول رده‌بندی قرار دارد اما در صورت ادامه این روند شانس خود برای کسب سهمیه المپیک را از دست خواهد داد.

 

کدخبر: ۵۵۹۴۸۷
تاریخ خبر:
ارسال نظر