کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۴۴۸
تاریخ خبر:

بیانیه صدرنشینی پرسپولیس علیه استقلال

بیانیه صدرنشینی پرسپولیس علیه استقلال

مصاحبه‌های اعتراضی دیشب استقلالی‌ها، بیانیه امروز پرسپولیس را به دنبال داشت

پرسپولیس حالا سرنوشت قهرمانی را در دست گرفته و دلیلی برای ورود به بحث و جدل با رقیب سنتی نمی‌بیند. بنابراین بیشتر بیانیه یا خطابه این باشگاه جملاتی احساسی خطاب به هواداران این تیم است. با این حال پرسپولیس اعلام کرده که صدای رقیب را از دور می‌شنود و البته انتظاری هم جز این نداشته و همراه هوادارانش برای دو بازی پایانی آماده می‌شود. پرسپولیس مدعی شده که استقلال قصد دارد با فشار رسانه، شرایط را به سود خود تغییر دهد و بر ارکان فوتبالی تاثیر بگذارد. این بیانیه را بخوانید:

 

همواره گفته‌اند شادی و غم در فوتبال فاصله‌ای به باریکی یک مو دارند. فوتبال خود زندگی است. همان‌قدر پر از عشق، شادی، غم، فرصت و تهدید و همه آن چیزهای که ممکن است در یک زندگی ۹۰ ساله پشت سر بگذاریم و در ۹۰ دقیقه اتفاق می‌افتد.

 

همه با هم شب عجیبی را پشت سر گذاشتیم. تا مرز سکته رفتیم که ارزش زندگی و با هم بودن را بیشتر بدانیم. به راستی ما بدون هم چه خواهیم بود؟ تعارف را کنار بگذاریم. بعضی از ما در میانه راه شب هیجان برانگیز و فراموش‌نشدنی که گذشت، کم آوردیم. خواستیم خودمان را کنار بکشیم. کاسه و کوزه را سر هم‌قطاران بشکنیم. آری ما همه در یک قطار به سوی یک مقصد حرکت می‌کنیم. فرقی نمی‌کند کجای این قطار نشسته باشیم. در این بین بعضی هم جانانه تا پای جان پای همه چیز ماندند. پای تلخی و سختی و کابوسش هم ماندند. زندگی همین است و فوتبال و دنیای هواداری هم غیر از این نیست.

 

در نهایت این شب زیبا به همه ما تعلق گرفت تا با آن عشق کنیم و بابتش به دیگران فخر بفروشیم، حالا هر طور که بودیم. بازیکنان پرسپولیس به معنای واقعی نشان دادند، نسلی خاص و شایسته بهترین‌ها هستند. نسلی که افتخار آفرینان گذشته باشگاه می‌توانند به آنها افتخار کنند. فقط باید یادمان باشد این زندگی، این فوتبال و این تیم می‌تواند سرشار از لحظات سخت و دشوار هم باشد که مهم است در آن زمان‌ها قوی و بزرگ باشیم و مثل کوه پشت یکدیگر.

 

آخرین خبر برای تو هوادار عزیز این است. شادی کن و از این لحظات لذت ببر ولی جشن برای ما تمام شد وقتی شب از نیمه گذشت. حالا روز دیگر رسیده است. نخستین روز از روزهای آماده سازی برای مسابقه بعد. تو هم خودت را آماده کن. روی شما حساب کرده‌ایم. هر جا که می‌توانید باشید. چه در ورزشگاه و چه گوشه گوشه این سرزمین یا فضای مجازی. فراموش نکن سخنی درباره پرسپولیس نمی‌گویی مگر این که تاثیری روی تیمت بگذارد حتی اگر یک گپ دو نفره باشد. می‌چرخد و می‌چرخد و یک جایی به پرسپولیست می‌رسد.

 

جشن تمام شد و شیپور آماده باش در دقیقه یک بامداد برای ما به صدا درآمد. صدای طبل جنگ از دور دست می‌آید. هم از پس و هم از پیش. سلاح‌های نامتعارف را به سویمان شلیک کرده‌اند، ولی با شما آماده‌ایم.

 

در همین شبی که گذشت، تحرکاتی دیده شد که ما را غافلگیر نکرد. نه فقط ما را که هیچ‌کس را غافلگیر نکرد. غیر از این اتفاق می‌افتاد، جای تعجب بود. به خوبی مشخص است که می‌خواهند چه کنند. هجمه‌ای همه جانبه از فضای مجازی تا مسئولین برای فشار بر ارکان ورزش و فوتبال!

 

به دنبال آن هستند که با استفاده از شرایط خاص پیش آمده، مسئول و غیر مسئول را با موج رسانه‌ای و مجازی وادار و مجاب به اعمال نظر و فشار بر ارکان فوتبال کنند تا شاید آب رفته را از مسیری غیر از رقابت عادلانه و شرافتمندانه به جوی بازگردانند. البته بی‌شک این را هم همه می‌دانند ولی تو هوشیار باش.

 

 

کدخبر: ۵۵۹۴۴۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر