کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۹۸۵
تاریخ خبر:

برگزاری مسابقه عجیب «فینگرهاکلن» یا کشتی با انگشت

برگزاری مسابقه عجیب «فینگرهاکلن» یا کشتی با انگشت

درباره مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با نوشیدنی و سوسیس آلمانی

علی‌رغم خطر دررفتگی انگشتان و آسیب دست‌ها، بیش از ۱۵۰ مرد در ایالت بایرن آلمان گرد هم آمدند تا در مسابقات قهرمانی ملی منحصربه‌فرد این کشور به نام «فینگرهاکلن» یا کشتی با انگشت شرکت کنند. این ورزشکاران در یک چادر بزرگ در دهکده کوچکی در این ایالت جمع می‌شوند تا رقابت‌‌های خود را که حدودا هزار بازدیدکننده هم دارد برگزار کنند.

انگشت

در حالی‌که شرکت‌کنندگان در این مسابقه تمام مردان بودند، نوشیدنی ملی خود را می‌نوشیدند و سوسیس‌های مشهور آلمانی را می‌خوردند و همراه با موسیقی زنده بومی باواریا مسابقه خود را برگزار می‌کردند. کشتی با انگشت، یک ورزش رقابتی شناخته شده در منطقه آلپ آلمان و کشور همسایه اتریش است که به عنوان راهی برای حل و فصل اختلافات در گذشته پدید آمده است. 

این مسابقات در سال ۱۹۶۱ تاسیس شده است. ماری ترز آیرستوک رئیس انجمن این مسابقات که رقابت‌های سال جاری را سازماندهی کرده در این رابطه به یورونیوز می‌گوید: «این سنت برای مدت‌های بسیار طولانی در میخانه‌ها در سراسر منطقه رایج بوده است.» در هر مسابقه، دو رقیب در طرف مقابل یک میز محکم می نشینند و هر کدام یک انگشت که به طور معمول انگشت وسط  است را از دو طرف یک حلقه چرمی کوچک وارد می‌کنند.

هنگامی که داور شروع رقابت را اعلام می‌کند، شرکت کنندگان سعی می‌کنند حریف خود را به سرعت از روی میز بکشند. مسابقات فقط چند ثانیه طول می‌کشد و قابل پیش‌بینی است که در رفتن انگشتان اصلا در این رقابت غیرمرسوم نیست. برنده هر دور از مسابقه به دور بعد راه می‌یابد تا در نهایت در دیدار پایانی فرد قهرمان تعیین شود. ‌

 

منبع: یورونیوز
کدخبر: ۵۵۸۹۸۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر