کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۸۵۶
تاریخ خبر:

شوک به استقلال با رای جدید کمیته انضباطی علیه حسینی

شوک به استقلال با رای جدید کمیته انضباطی علیه حسینی

حسینی پیش از این با یک جلسه محرومیت تعلیقی مواجه بود

پس از اتفاقات رخ داده در پایان دیدار استقلال و آلومینیوم اراک که با ورود یک هوادار زن به زمین همراه شد، کمیته انضباطی حکم به جریمه ۳۰۰ میلیونی سیدحسین حسینی داد و او را یک جلسه به‌صورت تعلیقی از همراهی تیمش محروم کرد. در پایان دیدار با شمس‌آذر و پس از صحبت‌های کاپیتان استقلال، شایعاتی پیرامون اجرایی شدن محرومیت حسینی در رسانه‌ها مطرح شد و در نهایت نیز این رأی امروز اعلام و اجرایی شد.

 

حسینی در پایان بازی با شمس‌آذر در پاسخ به حکم کمیته انضباطی گفته بود: «اول اینکه خیلی خوشحالم که کمیته انضباطی لطف کردند و این حکم من را ظرف ۴ روز صادر کردند. دیده بودیم که اتفاقات دیگری رخ داده بود ولی یک تا دو ماه زمان برد تا حکم را صادر کنند اما حکم من را چهار روزه صادر کردند. مشکلی نیست، من این ۳۰۰ میلیون را پرداخت می‌کنم ولی فدای سر آن هوادار خانم.»

حالا کمیته انضباطی با صدور رأی جدید، این محرومیت تعلیقی را اجرا کرده است. در این حکم آمده است: در خصوص گزارش واصله علیه سیدحسین حسینی بازیکن باشگاه استقلال تهران مبنی بر نقض ماده ۷۱ مقررات انضباطی باتوجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده و با عنایت به مصاحبه ایشان پس از بازی با تیم شمس آذرقزوین در تاریخ ۳۱ فروردین ماه بیان مطالبی در ارتباط با رأی صادره از سوی این کمیته در پرونده که در مورد تخلفات بازیکن موصوف بعد از مسابقه تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال تهران از جمله بدرفتاری نسبت به مقامات رسمی مسابقه (افسران امنیتی مسابقه) صادر گردیده هرچند در ظاهر این مطالب حکایت از تمکین از رأی صادره دارد، ولی چگونگی و نحوه بیان و عبارات به کار رفته در این مصاحبه موید قصد مشارالیه در خفیف و سبک جلوه دادن تصمیمات و اقدامات صورت گرفته از سوی رکن قضایی فدراسیون فوتبال پیرامون تخلفات رخ داده در مسابقه دو تیم آلومینیوم اراک و استقلال تهران می‌باشد در نتیجه فعل سیدحسین حسینی از مصادیق رفتار توهین‌آمیز تشخیص و برهمین اساس مستند به مواد ۷۱ و ۱۱۳ مقررات انضباطی ضمن قطعی و قابل اجرا شدن یک جلسه محرومیت تعلیقی ایشان موضوع دادنامه شماره ۳۰۹۶ مورخ 29 فروردین ماه نامبرده به پرداخت مبلغ سیصد میلیون ریال جریمه نقدی و نیز الزام به عذرخواهی در رسانه‌های رسمی بابت تخلفات ارتکابی خود با لحاظ ماده ۸۹ مقررات موصوف و همچنین باشگاه استقلال تهران نیز به‌لحاظ تحقق مسئولیت تضامنی درخصوص این تخلف و عدم نظارت بر مصاحبه صورت گرفته وفق ماده ۵۰ مقررات انضباطی به پرداخت مبلغ 600 ریال جریمه نقدی محکوم می‌گردد. رأی صادره ظرف مهلت هفت روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی نزد کمیته استیناف می‌باشد.

منبع: ورزش3
کدخبر: ۵۵۶۸۵۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر