کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۷۵۴
تاریخ خبر:

آرون بروکس: چگونه دیوید تیلور افسانه‌ای را شکست دادم

آرون بروکس: چگونه دیوید تیلور افسانه‌ای را شکست دادم

کشتی‌گیر جوان آمریکایی که با شکست دیوید تیلورِ سرشناس جواز حضور در المپیک پاریس را گرفت، نحوه غلبه بر قهرمان المپیک و جهان را توضیح داد

در رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا، اتفاق غافلگیرکننده‌ای در وزن 86 کیلوگرم رخ داد و  دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان مغلوب آرون بروکس شد. تیلور 33 ساله که صبح روز گذشته (شنبه - به وقت محلی آمریکا) در کشتی اول با نتیجه 4 بر یک مغلوب بروکس 23 ساله شده بود، شب گذشته (شنبه - به وقت محلی/ صبح امروز به وقت تهران) در کشتی دوم هم متحمل شکست 3 بر یک شد و شانس حضور در المپیک 2024 را از دست داد.

دیوید تیلور پیش از این در المپیک 2020 با شکست حسن یزدانی، مدال طلا را از آن خود کرده بود. یزدانی البته در فینال مسابقات جهانی کشتی 2021 در اسلوو نروژ موفق شد از تیلور انتقام بگیرد و با غلبه بر این کشتی‌گیر آمریکایی به عنوان قهرمانی دست یافت.

بروکس که با شکست تیلور برای اولین بار حضور در بازی‌های المپیک را تجربه خواهد کرد، درباره اینکه پس از پایان این رقابت حساس به حریف باتجربه خود چه گفت، اظهار داشت: به تیلور گفتم که دوستت دارم. او یکی از اولین افرادی است که این رشته ورزشی را (در آمریکا) آنطور که هست ساخت. این یک موهبت است که نزدیک تیلور بودم و فرصت تماشای کارهای او را داشته‌ام. تیلور قطعاً در کشتی تاریخ‌ساز شد.

بروکس که در ماه ژوئن گذشته در فینال مسابقات «X» در دو مسابقه با نتایج 6 بر صفر و 5 بر 4 مغلوب تیلور شده بود، عنوان کرد: به یاد دارم بعد از اینکه در فینال مسابقات «X» با هم کشتی گرفتیم، قبل از مسابقه به این فکر می‌کردم که نیازی نیست برای شکست دادنش او را قلاب کنم اما بعد گفتم این بار باید دیوید را قلاب کنم چون او قبلاً اینگونه باخته بود.

این کشتی‌گیر آمریکایی گفت: خدا به من مهارت‌های زیادی عطا کرده، بنابراین فقط آن مهارت‌ها را در تشک با هم ترکیب کردم. می‌دانستم که تیلور قرار است در کشتی دوم خیلی سخت‌تر به میدان بیاید. هر دوی ما مزایا و معایبی داشتیم. فقط در هر کجا که هستید، باید از آنچه دارید استفاده کنید.

 

منبع: تسنیم
کدخبر: ۵۵۶۷۵۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر