کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۲۰۶
تاریخ خبر:

حضور زنان در استادیوم به خاطر دختر جیمی‌جامپ ممنوع می‌شود؟

حضور زنان در استادیوم به خاطر دختر جیمی‌جامپ ممنوع می‌شود؟

یک اتفاق حاشیه‌ای کوچک با محوریت یک دختر در انتهای بازی استقلال و آلومینیوم اراک برخی دلواپسان را بر آن داشته که دوباره کلیت ورود زنان به استادیوم را زیر سؤال ببرند

بعد از بازی استقلال برابر تیم آلومینیوم در شهر اراک یکی از دختران استقلالی در نقش جیمی‌جامپ ظاهر شد و خودش را به زمین مسابقه رساند تا با سیدحسین حسینی کاپیتان تیم دیدار کند. حضور این دختر با نوع خاص پوشش باعث شد ماموران یگان ویژه قصد برخورد با او را داشته باشند، اما حسینی مانع این کار شد. اقدامی شبیه به رفتار تمام بازیکنان بزرگ دنیا که وقتی یک جیمی‌جامپ به قصد دیدار آن‌ها می‌آید، جلوی برخورد قهری نیرو‌های انتظامی مستقر در ورزشگاه را می‌گیرند و تلاش می‌کنند ماجرا مسالمت‌آمیز حل شود، چراکه به هر حال آن فرد یک هوادار است و به عشق فوتبال آنجا آمده و فوتبالیست‌ها هم به خوبی می‌دانند هر چه دارند از همین عشق هواداران است.

 

با این حال ممانعت حسینی از برخورد قهری نیرو‌های حافظ نظم استادیوم با آن دختر که همراه با یک تماس بدنی بین حسینی و آن هوادار بود باعث بروز یک درگیری کوچک میان پلیس و کاپیتان استقلال شد که ماجرا هم بعد از یک دقیقه فیصله پیدا کرد، اما نکته جالب اینکه پیش از بیانیه احتمالی پلیس یا باشگاه استقلال یا حتی خود بازیکن که طرفین این حاشیه بودند برخی دلواپسان با بزرگنمایی این موضوع از احتمال ممنوعیت مجدد ورود زنان به استادیوم گفتند.

 

گویا این دسته از افراد بابت همین جایگاه‌های کوچک، کم‌ظرفیت و دور از زمین مسابقه‌ای که به زنان اختصاص داده می‌شود هم ناراحت بودند و دنبال فرصتی برای جمع کردن این بساط می‌گشتند. این افراد مدعی شدند اقدام سیدحسین حسینی موجب تضعیف جایگاه پلیس شده و حضور آن دختر استقلالی باعث می‌شود زنان نسبت به حضور در ورزشگاه مردد شوند!

 

در مورد ممنوعیت مجدد ورود زنان به استادیوم‌ها بحثی نیست. همه می‌دانند این اقدام نه به خاطر درخواست مردم و اهالی فوتبال که به واسطه فشار فیفا بوده است. پس اگر مدیران فدراسیون یا حتی مقامات بالاتر که چند ماه پیش با اینفانتینو دیدار کردند، می‌توانند مقامات فیفا را راضی کنند بسم‌الله!

 

در مورد تضعیف جایگاه پلیس هم ذکر این نکته ضروری است که در وهله نخست همان‌طور که ذکر شد بهتر است ابتدا واکنش خود نیروی انتظامی را ببینیم، چون شاید خود آن‌ها اعتقادی به اینکه جایگاه‌شان تضعیف شده نداشته باشند و در وهله دوم به این مساله توجه کنیم که قطعا جایگاه نیروی انتظامی بالاتر از اینهاست که با یک برخورد چند ثانیه‌ای یا یک بگومگو میان بازیکنان و کادرفنی با حافظان نظم استادیوم که تقریبا امری روال در فوتبال ایران است، تضعیف شود.

 

اما می‌ماند آن جیمی‌جامپ. در همه دنیا ورود به زمین مسابقه به عنوان جیمی‌جامپ مخصوصا در جریان بازی ممنوع است و قوانین مشخصی در مورد نحوه برخورد با آن شخص وجود دارد. ممنوعیت ورود به استادیوم یکی از رایج‌ترین جریمه‌هاست، اما در هیچ جای دنیا اشاره‌ای به نحوه پوشش جیمی‌جامپ یا جنسیت او نشده است. مثلا نگفته‌اند اگر جیمی‌جامپ دختر بود یا پسر یا فلان لباس را پوشیده بود نوع برخورد تغییر کند. این را از این جهت نوشتیم که همان دلواپسان مدعی شدند که طبق قوانینی که در همه جای دنیا وجود دارد باید برخورد صورت می‌گرفت. دوستان! قوانین دنیا این شکلی است.

کدخبر: ۵۵۶۲۰۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر