کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۹۱۲
تاریخ خبر:

اشتباه بچه‌گانه آرسنالی‌ها در لیگ قهرمانان؛ پنالتی نبود؟

اشتباه بچه‌گانه آرسنالی‌ها در لیگ قهرمانان؛ پنالتی نبود؟

اتفاق عجیبی که در جریان بازی آرسنال برابر بایرن مونیخ رخ داد حالا به صحنه‌ای جنجالی تبدیل شده است

بایرن مونیخ شب گذشته در چارچوب دیدار رفت از مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه امارات روبروی آرسنال به میدان رفت و دو تیم در نهایت به تساوی 2-2 رضایت دادند.

 

یکی از صحنه‎‌هایی که در این دیدار رخ داد، حالا به اتفاقی جنجالی تبدیل شده و بسیاری از هواداران بایرن و همچنین کاربران در شبکه‌های اجتماعی و فوتبال‌دوستان معتقد هستند که یک پنالتی واضح در جریان این بازی برای تیم توماس توخل گرفته نشده که باعث عصبانیت این مربی هم شده است.

 

در حالی که توپ در اختیار داوید رایا قرار داشت، او پاسی را با پا برای گابریل فرستاد اما این بازیکن آن را با دست گرفت و دوباره کاشت تا ضربه دروازه را بزند، چون باور داشت که توپ در جریان بازی قرار ندارد و صدای سوت داور هم به سختی در هیاهوی کر کننده ورزشگاه امارات به گوش می‌رسید.

ga

این اتفاق در حالی رخ داد که بایرن با نتیجه 1-2 از حریف پیش بود و بازیکنان این تیم بلافاصله به داور اشاره کردند که باید یک ضربه پنالتی به سود آنها اعلام کند چون ضربه اول رایا در واقع ضربه دروازه و پاس برای هم‌تیمی‌اش بوده است اما در نهایت داور اعلام کرد که خبری از ضربه پنالتی نخواهد بود.

 

این اتفاق با اعتراض بسیاری از فوتبال‌دوستان روبرو شده و توخل هم پس از پایان بازی در اظهاراتش در این باره گفت: «من فکر می‌کنم داور امروز جسارت کافی را نداشت تا پنالتی‌ای که حق ما بود و در شرایطی عجیب و دیوانه‌وار رخ داد اعلام کند.  او در زمین تایید کرد که این صحنه را دیده اما یک چهارم نهایی کافی نیست که برای این اشتباه بچگانه اعلام ضربه پنالتی کند. بنابراین او تایید کرده که از این اشتباهی که بازیکن حریف کرد آگاه است و این برای ما ناامیدکننده است. او اشتباه بزرگی کرد.»

 

یکی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به این صحنه نوشت: «باید یک پنالتی به سود بایرن مونیخ اعلام می‌شد. گابریل مثل یک بچه در محوطه جریمه رفتار کرد. من فکر می‌کنم داور عمدا اعتراض ساکا را به همین دلیل نادیده گرفت. این صحنه هم از منظر گابریل و هم داور شوکه کننده است.»

 

کاربر دیگری اظهار داشت: «وای، باید یک پنالتی دیگر هم به سود بایرن اعلام می‌شد. سوت زده شد، رایا به توپ ضربه زد و گابریل آن را با دست برداشت.»

 

یکی دیگر از کاربران هم در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اضافه کرد: «در واقع، پنالتی بایرن به سرقت رفت! گابریل توپ را در جریان بازی با دست گرفت! پنالتی واضح! داور اشتباه بزرگی کرد.»

 

کدخبر: ۵۵۵۹۱۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر