کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۲۲۰
تاریخ خبر:

تابستان داغ ورزش؛ این تاریخ‌ها را فراموش نکنید

تابستان داغ ورزش؛ این تاریخ‌ها را فراموش نکنید

با توجه به تقویم ورزشی، سال ۱۴۰۳ یکی از جذاب ترین سال های تاریخ برای ورزش دوستان خواهد شد.

با ورود به سال ۱۴۰۳، رویدادهای مهمی در سراسر جهان در این سال برگزار خواهد شد که توجه طرفداران فوتبال و دیگر رشته‌های ورزشی را به خود معطوف کند. پس آنکه دنیا از اواخر سال ۱۳۹۸ درگیر همه گیری کرونا شده بود بسیار از مسابقات مهم ورزشی به تعویق افتاد یا بدون حضور تماشاگر برگزار شد و حتی برگزارکنندگان تصمیم به لغو این مسابقات گرفتند. اما با آغاز سال ۱۴۰۳ مسابقات ورزشی قرار است بدون مشکل برگزار شود و سالی پرالتهاب را برای ورزشکاران و هواداران رقم بزند.

 

گرند اسلم‌های تنیس

سه گرند اسلم از چهار گرند اسلم فصل تنیس در سال جدید و طی ماه‌های خرداد، تیر و شهریور برگزار می‌شود. رولان گاروس یا تنیس آزاد فرانسه از ۳۱ اردیبهشت تا ۲۰ خرداد به میزبانی مجموعه فلیپ شاتریه پاریس برگزار می‌شود. ویمبلدون که به عنوان تنها گرند اسلم چمن سال شناخته می‌شود از ۱۱ تا ۲۴ تیر و آخرین گرند اسلم فصل هم از ۵ تا ۱۸ شهریور به میزبانی نیویورک برگزار می‌شود.

 

دوچرخه‌سواری

مهمترین تور جاده جهان موسوم به توردو فرانس که هرساله میانه فصل تابستان آغاز می‌شود، در سال ۲۰۲۴ در بازه زمانی ۹ تا ۳۱ تیر برگزار می‌شود. زمان این دوره به علت برگزاری المپیک دچار تغییرات شده است.

 

فوتبال

رقابت‌های فوتبال ملی در جهان تابستان امسال دو تورنمنت مهم در قاره امریکای جنوبی و اروپا را تجربه می‌کند. در قاره اروپا هم طرفداران فوتبال در فصل تابستان شاهد مسابقات یورو ۲۰۲۴ خواهند بود. هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا از تاریخ ۲۴ خرداد تا ۲۲ تیر با حضور ۲۴ تیم برتر در کشور آلمان برگزار خواهد شد. یک هفته پس از آغاز جام ملت‌های اروپا، چهل و هشتمین دوره مسابقات جام ملت‌های آمریکای جنوبی موسوم به «کوپا آمریکا» هم از تاریخ ۳۱ خرداد تا ۲۴ تیر با حضور ۱۶ تیم به میزبانی آمریکا برگزار می‌شود. در این دوره برای نخستین بار ۶ تیم از کنفدراسیون فوتبال کونکاکاف هم به جمع تیم‌های منطقه آمریکای جنوبی افزوده شده اند. میزبانی این دوره کوپا امریکا برای آمادگی هرچه بهتر ایالات متحده برای جام جهانی ۲۰۲۶ به این کشور داده شده است. در سال ۱۴۰۳ دو تورنمنت لیگ قهرمانان آسیا و لیگ قهرمانان اروپا نیز با ورژن های جدید خود آغاز خواهند شد که جذابیت این مسابقات را دو چندان خواهد کرد.

 

المپیک ۲۰۲۴ پاریس

حدود یک ماه پس از جام ملت‌های اروپا و مسابقات کوپا آمریکا، جهان ورزش شاهد برگزاری مهمترین رویداد ورزشی جهان یعنی مسابقات المپیک خواهد بود. این دوره از رقابت‌ها از تاریخ ۳ مرداد تا ۲۱ مرداد در کشور فرانسه برگزار خواهد شد. ورزشکارانی از ٢٢ رشته ورزشی از سراسر جهان، با شرکت در ۵۴٩ رویداد، طی یازده روز به رقابت با هم خواهند پرداخت.

 

پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس

پس از مسابقات المپیک، نوبت به مسابقات پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ می‌رسد که با حضور ۴۴۰۰ ورزشکار در ۲۲ رشته ورزشی از ۱۸۴ کشور جهان از ۷ تا ۱۸ شهریور ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

 

کدخبر: ۵۵۵۲۲۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر