کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۶۵۱
تاریخ خبر:

قهرمانی معجزه‌آسای ساحل‌عاج در جام ملت‌های آفریقا

قهرمانی معجزه‌آسای ساحل‌عاج در جام ملت‌های آفریقا

تیمی که در طول جام سرمربی اش را به دلیل نتایج ضعیف اخراج کرده بود، در نهایت قهرمان شد

ساحل عاج به شکل غیرقابل باوری توانست قهرمان جام ملت‌های آفریقا شود. آنها در مرحله گروهی را با یک برد ۲-۰ مقابل گینه بیسائو آغاز کردند، اما در ادامه ۲ باخت ۱-۰ برابر نیجریه و ۴-۰ مقابل گینه استوایی را تجربه کردند تا در آستانه حذف قرار بگیرند. آنها حتی به گمان حذف در مرحله گروهی مربی‌شان را هم اخراج کردند، اما به شکل معجزه‌آسایی به‌عنوان آخرین تیم از 4 تیم‌ سوم گروه های 6 گانه به مرحله حذفی صعود کردند. در سمت دیگر نیجریه از سه بازی گروهی ۷ امتیاز گرفت و راهی مرحله یک‌هشتم شد.

هر دو تیم تمام حریفان‌شان را مرحله حذفی شکست دادند تا پس از دور گروهی، دوباره این بار در فینال برابر یکدیگر صف‌آرایی کنند. بازی در نیمه اول به شکل خسته‌کننده‌ای آغاز شد و دو تیم توانایی خلق موقعیت را نداشتند. بازی به همین شکل ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۳۸ تروست اکونگ روی ارسال کرنر با ضربه سر دروازه ساحل عاج را باز کرد. این اولین ضربه در چارچوب نیجریه در این بازی بود. در ادامه تلاش‌های ساحل عاج بی‌ثمر بود و تنها موقعیت آنها در دقیقه ۵+۴۵ بود که ضربه از راه دور سکو فوفانا از بالای دروازه به بیرون رفت.

در نیمه دوم ساحل عاج تیم برتر میدان بود. پس از تلاش‌های زیادی، در دقیقه ۵۸ ضربه خطرناک یان سری از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه به اوت رفت. لحظاتی بعد هم دروازه‌بان نیجریه ضربه سر فرانک کسیه را سیو کرد تا بازی ۱-۰ بماند. در دقیقه ۶۲ روی ارسال کرنر، فرانک کسیه با یک ضربه سر توانست قفل دروازه نیجریه را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. در ادامه ساحل عاج فشار حملاتش را حفظ کرد و تیم برتر زمین بود. در دقیقه ۷۴ ضربه برگردان خطرناک هالر با اختلاف نه‌چندان زیادی از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقایقی بعد معجزه نارنجی‌پوشان کامل شد. روی ارسال آدینگرا از سمت چپ، هالر با با اثرگذاری فوق‌العاده بر روی توپ در مقابل دروازه، توانست گل دوم تیمش را بزند و کامبک را کامل کند. در لحظات باقی‌مانده از بازی نیجریه هر کاری کرد نتوانست دروازه ساحل عاج را تهدید کند و بازی با نتیجه ۲-۱ به پایان رسید. ساحل عاج در جامی که شانس کمی داشت و حتی به دلیل نتایج ضعیف، سرمربی اش را هم اخراج کرد، به شکل معجزه‌آسایی به مقام قهرمانی رسید.

منبع: ورزش3
کدخبر: ۵۵۳۶۵۱
تاریخ خبر:
ارسال نظر