کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۵۹۸
تاریخ خبر:

هفتمین ناکامی تیم ملی در نیمه‌نهایی جام ملت‌ها

هفتمین ناکامی تیم ملی در نیمه‌نهایی جام ملت‌ها

تیم ملی ایران برای هفتمین بار در نیمه نهایی جام ملت های آسیا شکست خورد

آخرین قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران به سال 1976 بازمی‌گردد که با حشمت مهاجرانی برای سومین مرتبه به فینال رسیدیم و برای سومین دوره متوالی قهرمان شدیم.

پس از سومین قهرمانی متوالی اتفاقات زیادی در ایران رخ داد؛ از انقلاب تا جنگ تحمیلی 8 ساله که سبب شد یک دوره جام ملت‌ها به همین شکل از دست برود. با این حال در ادامه فوتبال ایران خودش را پیدا کرد و توانست بارها به نیمه نهایی راه پیدا کند اما حالا که جام ملت‌های 2023 هم برای فوتبال ایران تمام شده، هنوز در رسیدن به فینال ناکام بوده‌ایم.

طی 48 سال اخیر البته 7 مرتبه به نیمه نهایی رسیده‌ایم. اولین مرتبه در سال  1980 و در بحبوبه جنگ ایران و عراق بود که به کویت رفتیم، اما با وجود اینکه در مرحله گروهی اول شدیم در نیمه نهایی مقابل کویت میزبان با نتیجه 2 بر یک مغلوب شدیم. چهار سال بعد در جام ملت‌های 1984 و سپس 1988 سناریوی مشابهی انتظارمان را می‌کشید و در دوره پیاپی به عربستان باختیم.

فوتبال ایران 8 سال توانست با نسل طلایی خود دوباره به نیمه نهایی برسد، اما بار دیگر عربستان سد راهمان شد و برخلاف دوره قبلی با ضربات پنالتی باختیم. فوتبال ایران برای رسیدن به نیمه نهایی 8 سال دیگر صبر کرد تا با برانکو یک نسل طلایی دیگر به نیمه نهایی راه یابد. این‌بار هم ضربات پنالتی مقابل چین سد راه تیم برانکو شد.

جام ملت‌های 2019 آخرین مرتبه‌ای بود که به نیمه نهایی رسیدیم ولی با شکست سنگین 3 بر صفر به رهبری کی‌روش جام را ترک کردیم. جام ملت‌های 2023 آخرین تلاش فوتبال ایران برای قهرمانی در آسیا و رسیدن به فینال بوده که این‌بار هم مقابل قطر میزبان قرار گرفتیم و در شرایطی که ابتدا پیش افتاده بودیم، درنهایت با نتیجه 3 بر دو بازی را واگذار کردیم.

 

کدخبر: ۵۵۳۵۹۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر