کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۵۵۰
تاریخ خبر:

نقشه سرمربی قطر برای شکست تیم ملی ایران

نقشه سرمربی قطر برای شکست تیم ملی ایران

مارکس لوپز سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل ایران حضور یافت

تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه در دومین دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ به مصاف هم می‌روند. مارکس لوپس، سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در نشست خبری قبل از این بازی گفت: فردا بازی سختی خواهیم داشت. ما با قدرت و تمرکز کافی به بازی فردا می‌آییم و می‌خواهیم در بازی فردا به پیروزی برسیم.

او درباره این که بازی با ایران، سخت‌ترین دیدار قطر خواهد بود؟ گفت: ایران تیم بسیار قوی‌ای است‌. ما هیچ تیمی را دست کم نمی‌گرفتیم و فردا با ایرانی بازی می‌کنیم که هدف و انگیزه مشابه با ما دارد.

سرمربی قطر درباره ایجاد انگیزه برای بازیکنان قطر که تجربه قهرمانی این رقابت‌ها را دارند، بیان کرد: ما می‌خواهیم به فینال برسیم و سختی بازی با ایران را می‌دانیم. ایران سال‌هاست که این رقابت‌ها را نبرده ولی ما می‌خواهیم به فینال برسیم و تلاش می‌کنیم که قهرمان شویم.

لوپس درباره برنامه‌اش برای کنترل ضدحملات ایران هم گفت: ما می‌دانیم که خط حمله ایران خیلی قدرتمند است و تلاش می‌کنیم که آنها را کنترل کنیم ولی من نمی‌توانم توضیح دهم که چه برنامه‌ای دارم و فردا در زمین خواهیم دید.

او درباره این که برنامه‌ای برای ضربات پنالتی دارد؟ گفت: ما می‌خواهیم در زمان عادی بازی به برتری برسیم.

سرمربی قطر ادامه داد: بازیکنان مصدوممان را در بازی فردا داریم و می‌خواهیم بدون ترس وارد زمین شویم. ما می‌خواهیم بهترین عملکردمان را در بازی فردا داشته باشیم.

لوپس درباره انتخاب داور کویتی برای بازی فردا بیان کرد: من فقط روی تیمم تمرکز کرده‌ام و به داور و باقی موارد بازی فردا توجه نمی‌کنم.

او ادامه داد: ما شیوه خودمان را در بازی فردا بازی می‌کنیم. ممکن است که از بازیکنان تهاجمی در بازی فردا استفاده کنم، شاید هم نه. ما فردا می‌خواهیم ببریم و ممکن است سبک بازی‌مان تهاجمی یا تدافعی باشد.

سرمربی تیم ملی قطر همچنین گفت: ما فقط دو روز فرصت ریکاوری داشتیم. بازی فردا سخت‌ترین بازی ما خواهد بود. ما تمام توانمان را برای بازی فردا می‌گذاریم و می‌دانیم جایی هستیم که نام‌های بزرگی مانند استرالیا نتوانسته‌اند به آن برسند. تیم‌های قوی‌تر هم حذف شده‌اند و هر چیزی ممکن است.

سرمربی قطر ادامه داد: من تلاش می‌کنم به بازیکنان فرصت بازی کردن بدهم و مطمئن شوم که آنها آمادگی بازی کردن دارند. درست است که ما فرصت کمی برای آماده‌سازی داشتیم اما تیم ما انگیزه بسیار بالایی داشته است. ما از تمام امکانات لازم استفاده کردیم که به این سطح برسیم و حالا می‌خواهیم به فینال برسیم.

مارکس لوپس در پاسخ به این سوال که شکست در نیمه نهایی برای او ناکامی محسوب می‌شود؟ بیان کرد: این دومین بار است که به نیمه نهایی رسیده‌ایم. ما انگیزه لازم را برای رسیدن به فینال داریم. من نمی‌توانم بگویم که نرسیدن به فینال شکست است. فکر نمی‌کنم اینطور باشد. با این حال ما می‌خواهیم و رویای این را داریم که قهرمان شویم. برای توصیف شرایط ما باید بگویم، استرالیا، ژاپن و عربستان در رسیدن به این مرحله ناکام بوده‌اند.

کدخبر: ۵۵۳۵۵۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر