کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۴۹۰
تاریخ خبر:

برنامه جذاب جام جهانی در تگزاس، میامی و لس‌آنجلس

برنامه جذاب جام جهانی در تگزاس، میامی و لس‌آنجلس

برنامه کامل جام جهانی 2026 با حضور ستاره‌های فوتبال و رئیس فیفا، رسما اعلام شد.

جام جهانی فوتبال برای اولین بار با حضور 48 تیم و با میزبانی سه کشور برگزار خواهد شد. آمریکا، مکزیک و کانادا سه کشوری هستند که توانستند نظر شرکای فیفا و فدراسیون‌های عضو برای گرفتن امتیاز میزبانی را جلب کنند تا به این ترتیب همه در انتظار سال 2026 برای تماشای این مسابقات باشند.

در حالی که برنامه تقویمی جام جهانی پیش از این اعلام شده بود، یکشنبه شب جیانی اینفانتینو در حضور کافو و چند ستاره دیگر و همچنین رئیس کنفدراسیون آمریکای شمالی، محل میزبانی در 16 شهر مختلف این سه کشور را هم اعلام کرد.

به این ترتیب دیدار فینال در استادیوم مت لایف نیویورک برگزار خواهد شد و دیدار افتتاحیه به میزبانی استادیوم آزتک مکزیکو سیتی انجام می‌شود. جالب است بدانید استادیوم آزتک دو بار پیش از میزبان بازی افتتاحیه بود و همچنین دیدار معروف آرژانتین - انگلیس 1986 (دست خدا) نیز در این ورزشگاه به انجام رسید.

mr

با این حال چالش فیفا برای برگزاری جام جهانی در کشوری پهناور به اندازه آمریکا با دو متحد دیگر، مکزیک و کانادا، شرایط جسمانی بازیکنان و خستگی آنها به همراه دشواری سفر طرفداران برای تماشای مسابقات تیم محبوبشان بود. اما بر اساس تقویم اعلامی، فیفا محل برگزاری جام جهانی را به سه قسمت غربی، مرکزی و شرقی تقسیم کرده و حتی الامکان بازی‌ها به صورت جزایر جداگانه برگزار می‌شود تا بازیکنان کمترین میزان سفر طولانی را تجربه کنند.

البته در این بین تیم‌های سرگروه شانس بهتری برای حداقل تعداد سفر را خواهند داشت و تیم‌های دوم صعودکننده نیز شرایط معمولی را تجربه خواهند کرد و بیشترین سفر در مرحله حذفی برای تیمهایی خواهد بود که به عنوان تیم سوم صعود می‌کنند.

اگرچه آمریکا و مکزیک کار اصلی میزبانی را برعهده خواهند داشت اما 10 بازی نیز در کانادا برگزار می‌شود که در دو شهر ونکوور و تورنتو خواهد بود. آنها همچنین دو بازی از مرحله حذفی را در خود خواهند داشت و سپس با میزبانی جام جهانی وداع خواهند کرد.

از ایالات متحده 11 شهر مختلف انتخاب شده که به ترتیب از این شهرها خواهد بود: نیویورک، دالاس، کانزاس، هوستون، آتلانتا، لس آنجلس، فیلادلفیا، سیاتل، سن فرانسیسکو، بوستون و میامی. برنامه میزبانی شهرهای مختلف را ببینید:

فینال: استادیوم مت لایف (نیویورک - 82500)

نیمه نهایی: هارد راک (میامی - 64767)، مرسدس بنز (آتلانتا - 71000)

یک چهارم نهایی: آروهد (کانزاس - 76416)، ژیلت (بوستون - 65878)، سوفی (لس آنجلس - 70240) و هارد راک

یک هشتم نهایی: لینکلن فایننشال فیلد (فیلادلفیا - 69796)، ان آر جی استادیوم (هیوستون - 72220)، آزتک (مکزیکو سیتی - 87523)، لومن فیلد (سیاتل - 69000)، بی سی پلس (ونکوور - 54500)، ای تی (دالاس - 80000)، مرسدس بنز و مت لایف

یک شانزدهم نهایی: استادیوم BBVA (گوادالوپ - 53500)، لوی (سانفرانسیسکو - 68500)، BMO فیلد (تورنتو - 30000)، سوفی، ژیلت، ان آر جی، مت لایف، ای تی، آزتک، مرسدس بنز، لومن، بی سی، هارد راک، ارو هد

 

منبع: ورزش3
کدخبر: ۵۵۳۴۹۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر