کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۳۴۰۲
تاریخ خبر:

ترکیب احتمالی ایران و ژاپن در بازی حساس امروز

ترکیب احتمالی ایران و ژاپن در بازی حساس امروز

ایران و ژاپن امروز ساعت 15 به وقت تهران، مسابقه‌ای حساس را برگزار می‌کنند. به‌نظر شما کدام نفرات از ابتدا در ترکیب قرار می‌گیرند؟

امیر قلعه‌نویی نمی‌تواند از مهدی طارمی به دلیل محرومیت بهره ببرد و سید مجید حسینی و صادق محرمی نیز به علت مصدومیت دور از فهرست هستند تا کارش برای انتخاب ۱۱ بازیکن سخت‌تر از همیشه باشد.

علیرضا بیرانوند پس از حضور در چهار بازی قبلی تیم ملی دوباره درون دروازه قرار خواهد گرفت و امیدوار است برخلاف دوره قبلی جام ملت‌ها که سه گل مقابل ژاپن دریافت کرد، این بار نمایش خوبی داشته باشد و مانع از کسب برتری ژاپن شود.

محمدحسین کنعانی‌زادگان که در تمام دیدارهای مرحله گروهی مهره ثابت تیم ملی بود، در دیدار گذشته برابر سوریه به دلیل دو اخطاره بودن و محرومیت حضور نداشت، اما حالا بدون مشکل آماده بازگشت به خط دفاعی ایران مقابل ژاپن است و در کنار او هم قابل پیش‌بینی است که شجاع خلیل‌زاده قرار می‌گیرد تا چهارمین بازی خود در جام ملت‌های آسیا را انجام بدهد و دوباره نگذارد حریف تیم ملی موقعیت‌های جدی به وجود بیاورد و دروازه بیرانوند تهدید شود

رامین رضاییان مهره بدون جانشین در سمت راست خط دفاعی تیم ملی است که می‌خواهد خاطره تلخ قبلی مقابل ژاپن را پاک کند و این بار نمایش درخشانی برابر مدعی قهرمانی آسیا داشته باشد و در سمت چپ هم احسان حاج‌صفی پس از نمایش موثری که در جدال با سوریه داشت جزو ۱۱ نفر اصلی قرار خواهد گرفت و در ترکیب برابر ژاپن دیده خواهد شد.

تیم ملی ایران در مسابقات گذشته با هدایت امیر قلعه‌نویی با تک هافبک دفاعی بازی کرده بود که در چهار دیدار گذشته یکبار روزبه چشمی و سه مرتبه هم سعید عزت‌اللهی را در جام ملت‌های آسیا در همین پست قرار داد، اما به نظر می‌رسد با توجه به شکل بازی تیم ژاپن، این بار سرمربی تیم ملی از دو هافبک دفاعی بهره خواهد برد و در کنار عزت‌اللهی که جایگاه ثابتی دارد، از امید ابراهیمی نیز با توجه به تجربه‌ی بالا و توانمندی در اداره میانه میدان استفاده کند.

سامان قدوس وظیفه همیشگی خود را انجام می‌دهد و جایگاه ثابتش را در ترکیب تیم ملی ایران خواهد داشت و امید می‌رود که دوباره بتواند مثمر ثمر کار کند و روز درخشانی را مقابل ژاپن پشت سر بگذارد تا خط هجومی ایران هم با پاس‌ها و ارسال‌های او راه بیفتند.

علیرضا جهانبخش مهره مورد اعتماد امیر قلعه‌نویی در پست وینگر راست بوده و غیر از دیدار برابر امارات که به خاطر مصدومیت دور از ۱۱ نفر بود، دوباره می‌خواهد مهره تاثیرگذار تیم ملی مقابل ژاپن باشد.

مهدی قایدی هم جزو بازیکنانی به حساب می‌آید که در هر چهار مسابقه تیم ملی ایران بین ۱۱ نفر دیده شده و بعید است قلعه‌نویی مقابل ژاپن به او دست بزند که انتظار می‌رود بتواند با استفاده از سرعت بالا و قدرت دریبل‌زنی خود بلای جان مدافعان ژاپن شود و ایران را در موقعیت گلزنی قرار بدهد.

سردار آزمون در دو بازی گذشته در کنار مهدی طارمی در خط حمله تیم ملی ایران دیده شد، اما این بار به‌خاطر محرومیت زوجش چنین اتفاقی را مقابل ژاپن تجربه نمی‌کند و با توجه به تغییر سیستمی که در تیم ملی اتفاق می‌افتد، به تنهایی در راس خط حمله قرار می‌گیرد و به دنبال زدن دومین گل خود در جام ملت‌های آسیا است.

ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن را این نفرات تشکیل می‌دهند: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی و سردار آزمون

در سوی دیگر انتظار می‌رود ژاپن برای این مسابقه با همان ترکیب بازی قبل برابر بحرین به میدان برود و تنها رئو هاتاته که به دلیل مصدومیت این مسابقات را از دست داده از جمع نفرات اصلی خارج شده و هیده ماسا موریتا که در بازی با بحرین به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت، جایگزین او شود.

زیون سوزوکی، گلر ژاپنی‌ها نهمین بازی ملی خود را در شرایطی برگزار می‌کند که تاکنون در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا موفق به ثبت کلین شیت نشده است. 

در خط دفاعی نیز ستاره‌های آرسنال و گلادباخ حضور خواهند داشت. موریاسو در دو بازی ابتدایی برابر ویتنام و عراق از زوج ایتاکورا و تانیگوچی استفاده کرد. او سپس مقابل اندونزی از تومیاسو و ماچیدا استفاده کرد. در نهایت در بازی مقابل بحرین، سومین زوج خط دفاعی یعنی تومیاسو و ایتاکورا به میدان رفتند که امروز نیز مقابل مهاجمان ایران قرار می‌گیرند.

مقابل ویتنام و عراق، این یوکیناری سوگاوارا مدافع راست آلکمار بود که به میدان رفت ولی سپس سیا مایکوما جای او را گرفت. این بازیکن مقابل ایران نیز به میدان می‌رفت. هیروکی ایتو نیز چنین سرنوشتی داشت. او در دو بازی اول در سمت چپ به میدان رفت ولی سپس جایش را به یوتا ناکایاما داد.

مقابل ویتنام و عراق، این هیده‌ماسا موریتا بود که در کنار واتارو اندو به میدان رفت. ولی در دو دیدار بعدی برابر اندونزی و بحرین جای خود را به رئو هاتاته داد اما این بازیکن مقابل بحرین مصدوم شد و مسابقات را از دست داد تا هیده‌ماسا موریتا به ترکیب بازگردد و او امروز نیز به میدان می‌رود.

تاکومی مینامینو مقابل عراق عملکرد ناامیدکننده‌ای داشت و به نیمکت تبعید شد. انتظار می‌رود او امروز نیز نیمکت نشین باشد و جونیا ایتو نیز با رسوایی اخلاقی روبرو گردید و از تیم کنار گذاشته شد تا عناصر تهاجمی ژاپن تغییر کنند.

در خط حمله نیز موریاسو ابتدا از مائو هوسویا استفاده کرد. سپس مقابل عراق تاکوما آسانو مهره ترکیب اصلی بود که در دو دیدار اخیر آیاسه یوئدا مهاجم بود و او امروز نیز مقابل ایران بازی خواهد کرد.

کدخبر: ۵۵۳۴۰۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر